ביטול נקודות בדוחות תעבורה

כידוע, רוב עבירות התעבורה יוצרות חיוב בנקודות.

הנקודות בהצטברותן גורמות לחיוב בקורסים ובהמשך לשלילת רישיון נהיגה ע"י רשות הרישוי ולעתים גם לחיוב בבדיקות רפואיות.

תקופת הצבירה הינה לשנתיים.

 

דוגמאות לצבירת נקודות בעקבות דוחות תעבורה

 

חישוב התקופה הינו לפי יום ביצוע העבירה.

אדם שצבר 12 נקודות יחויב בקורס, הכולל מספר מפגשים ומבחן.

היה ונהג הגיע ל-22 נקודות במשך שנתיים, תקופת צבירת הנקודות תעלה ל-4 שנים.

מי שצבר 24 נקודות, יחויב בקורס נוסף.

מי שצבר 36 נקודות, יחויב בשלושה חודשי שלילה ע"י רשות הרישוי.

מי שצבר פעם נוספת, תוך פחות מ-6 שנים, מאז סיים את פסילת הרישוי לתקופה של 3 חודשים, 36 נקודות, יחויב ב-9 חודשי שלילת רישוי, בטסט, תיאוריה ובבדיקות רפואיות.

בנוסף, גם מי שצבר 72 נקודות, יחויב בפסילת רישוי לתקופה של 9 חודשים, בטסט, תיאוריה ובבדיקות רפואיות.

 

האם כל עבירות התנועה מחייבות בנקודות?

רוב עבירות הקנס מחייבות בנקודות ומי שמשלם את הקנס, רואים אותו כמי שמודה בעבירה, מורשע ומחויב אוטומטית בנקודות.

גם מי שלא משלם את הקנס וחולפים 90 יום מרגע שקיבל את הדו"ח, גם אז רואים אותו כמי שמודה וכתוצאה מכך יחויב בנקודות בהתאם לעבירה שבה הואשם.

לדוגמה: עבירת אי ציות לאור אדום ברמזור, מחייבת ב-10 נקודות.

עבירה של נהיגת רכב במהירות מופרזת מחייבת ב-8 או 10 נקודות לפי מידת החריגה.

עבירת שימוש בטלפון מחייבת ב-8 נקודות.

אם כך, כאשר נרשם נגדך דו"ח מסוג ברירת משפט או דו"ח מסוג הזמנה למשפט המחייבים בנקודות, כדאי לך מאוד לפנות לסנגור שעיסוקו בכך.

 

תפקיד הסנגור ביחס לדוחות תעבורה

הסנגור אמור לקרוא היטב את רישום השוטר ובנוסף להזמין מהמשטרה את חומר הראיות כי יתכן והשוטר אף הוסיף מזכר לדו"ח שרשם, ובמקרים רבים האירוע מתועד במצלמת גוף.

הסנגור אמור לבחון את מכלול הראיות, לאתר ליקויים ואז יוכל להגיע להסדר טיעון עם ב"כ התביעה, על פיו הדו"ח יבוטל או לחילופין סעיף האישום יוחלף לסעיף שאינו מחייב בנקודות.

כאשר המדובר בדו"ח עפ"י צילום, כאן מלאכתו של סנגור תהיה קשה יותר, אבל גם כאשר מדובר בצילום יכול שיתגלו ליקויים. כך לדוגמה: נהג שצולם עובר את הצומת באור אדום, הסתבר כי באותו כביש המהירות המותרת היתה 60 קמ"ש והאור הירוק המהבהב לא פעל ולאור זאת הנאשם זוכה משהתקבלה טענתי כי לא הוא לא הספיק להיעצר ולו היה פועל האור הירוק המהבהב, אותו נהג יכול היה להערך לעצירה לפני הצומת.

בנוסף כמובן ניתן לנסות להמיר את האישום על נהג אחר, לגביו נטען כי הוא נהג ברכב, וגם פעולה זו עדיף שתעשה ע"י סנגור.

 

ביטול פסק דין ונקודות

מי שקיבל הודעה שנשפט בהעדרו, וזאת לאחר שביקש להישפט ולא התייצב או מי ששילם את הקנס מתוך חשש שיחויב בתוספת פיגורים, או מי אשר שכח לשלם את הקנס וחלפו 90 הימים, ניתן יהיה לסייע לאותו נהג, במגמה לבטל את הנקודות וזאת לאחר שהסנגור אמור להוכיח לדוגמה שאדם שילם את הקנס כי קיבל הודעה מהמרכז לגביית קנסות המציעה לו לשלם את הקנס למניעת תוספת פיגורים ואותו אדם שילם את הקנס מבלי שהיה ער לחיוב בנקודות עקב כך.

דוגמה נוספת היא לגבי מי שביקש להישפט ולא התייצב לדיון, במצב כזה אם ניתן יהיה להוכיח כי הזימון לא שוגר או שוגר לכתובת לא נכונה וכו'. ניתן יהיה לבטל את השפיטה בהעדר ובכל מקרה כאשר מדובר במי שיש לו טענות טובות לגוף העניין, ולפי הטענות ההרשעה בעבירה לא מוצדקת ונגרם לו עיוות דין, גם במצב זה עשוי השופט לאפשר לנהג להישפט למרות שחלפו 90 הימים או לחילופין לאפשר לו להישפט למרות שלא התייצב לדיון ללא סיבה מוצדקת, אך אם אמנם קיים חשש לעיוות דין וסיכוי שהתביעה לא תוכיח את העבירה, גם אז עשוי השופט לבטל את פסק הדין ולאפשר לנהג להישפט ואז על הסנגור להגיע להסדר טיעון של ביטול הדו"ח או ביטול החיוב הנקודות.

 

לחיצת-דין-בין-שופט-לסנגור

 

 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat