אכיפה מרוכזת בסילבסטר 2022

האכיפה המרוכזת בסילבסטר גורמת לאחוז גבוה של טעויות מצד השוטרים – האם ניתן לבטל את הדו"ח?

לקראת חגיגות הסילבסטר 2022 נערכה המשטרה למבצע אכיפת שכרות מיוחד:

שיטת הניקוד

  • בין יתר נהלי הפעלת מכשיר הינשוף, על השוטר לשמור באופן צמוד על הנהג מרגע עצירתו ועד בדיקת הינשוף, ובכל מקרה לפרק זמן העולה על 15 דקות.
  • על כל שוטר לטפל רק בנהג אחד בכל פרק זמן.

מסתבר כי בשל האכיפה המרוכזת של אכיפת נהיגה בשכרות, בליל הסילבסטר, ועל מנת ללכוד יותר ויותר נהגים שיכורים, שוטרים רבים אינם מקפידים על הכללים, וזאת בהתחשב בעומסים שנוצרים בעמדות אכיפת השכרות.

בנוסף, המשטרה רושמת דו"חות רבים על סירוב לבדיקת ינשוף, ומחמירה באופן, שבליל הסילבסטר, לא מאפשרת לנהג להתחרט, אם לא הסכים מיידית לבדיקת הינשוף.

אכיפה מרוכזת בסילבסטר 2022

אכיפה מרוכזת בסילבסטר 2022

גם מנסיון משנים קודמות עולה שבנסיבות אלו ישנם דו"חות לקויים רבים, שמוצדק יהיה לבטלם.

המשטרה פוסלת ל -30 יום את רשיון הנהיגה, עוד טרם המשפט, ובמקרים רבים גם את הרכב.

 

על החלטות אלו ניתן לערער

פסילת רישיון

החוק קובע עונש מינימום דרקוני של שנתיים פסילת רשיון בפועל, לכל נהג שנמצא שיכור אך בכמויות נמוכות יחסית – כיצד לפעול אם נרשם נגדך דו"ח שכזה, וזאת בהתחשב בכך שבתי המשפט מטילים עונשים משמעותיים על אלה המרהיבים עוז להסיע כלי רכב ברשות הרבים כאשר שכרות מכרסמת ביכולתם לשלוט בהם.

בצידו הימני של דף הבית של האתר, תוכל לקבל מידע רב נוסף על דוחות ומשפטי השכרות, לרבות עשרות דוגמאות לפסקי דין, עונשים וזיכויים שניתנו לנהגים שנרשמו נגדם דוחות שכרות.

כן ניתן למצוא באתר יוטיוב ראיונות טלויזיה שנערכו עם עו"ד אורון וכתבות מתוכניות טלויזיה , בהן השתתף עו"ד תעבורה אורון, הנותנות מידע רב למי שמואשם בנהיגה בשכרות, חפש "אילון אורון" ביוטיוב.

 

עו"ד אילון אורון סיים את לימודי המשפטי בשנת 1976 ומאז עוסק בדיני תעבורה, כאשר בשנים האחרונות תיקי השכרות הפכו לנפח העיקרי של התיקים שנשמעים בבתי המשפט לתעבורה.

 

לחילופין ניתן לשלוח בפקס: 03-5184737 | בדוא"ל: info@oron-law.co.il

לשאלות ומידע נוסף:    03-5184567 | 052-3977162

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat