עורך דין נהיגה בשכרות לנהג צעיר

להאזנה:

 

נהיגה בשכרות היא נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול. כתוצאה מכך, הנהגים סובלים מהשלכות של תגובות איטיות יותר וקושי לקבל החלטות מושכלות. כתוצאה מכך, החוקים בארץ ובעולם אוסרים על לנהיגה בשכרות מכיוון שהיא מובילה לסיכון הנהגה וכן נהגים אחרים אשר נוהגים במקביל בכביש.

בישראל, הוחלט כי נהגים צעירים, אשר מתחת לגיל 24 הם גורם סיכון משמעותי יותר ולכן כאשר הם נוהגים מסתכלים באופן מחמיר יותר על ריכוז האלכוהול שיותר בדמם. אם אתה נהג צעיר העומד בפני כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, חיוני שתפנה לעזרתו של עורך דין נהיגה בשכרות לנהג צעיר בעל ידע ומנוסה כדי להגן על זכויותיך ולהגן על עתידך. 

 

קצת על נהיגה בשכרות בישראל

במדינת ישראל נהיגה בשכרות היא מצב בו ריכוז האלכוהול בדם עולה על 50 מק"ג אלכוהול בבדיקת נשיפה או 10 מיליגרם אלכוהול בבדיקת דם.  בדרך כלל, הבדיקה שגורמי האכיפה יבצעו היא על ידי מכשיר הנשיפון – בדיקה ראשונית המהווה אינדיקציה לקיומו של אלכוהול בגופו של הנהג.

יצוין כי כאשר מדובר בנהגים חדשים, נהגים צעירים ונהגים אשר נוהגים על רכב כבד אשר עולה מעל 3,500 ק"ג, לפי פקודת התעבורה, הם יואשמו בנהיגה בשכרות אם ריכוז האלכוהול אשר ימצא בדמם יהיה מעל 0.01% (כלומר, 10 מיקרוגרם אלכוהול ל-100 מיליליטר דם) – חמישית מהגובה של נהגים וותיקים יותר.

 

הסיכונים אשר כרוכים בנהיגה בשכרות

כאשר נהגים נוהגים תחת השפעת סמים או אלכוהול (כלומר, נוהגים בשכרות), הם נוהגים באופן בו המוח שלהם לא פועל באופן מיטבי ולאור הורדת הפעילות הקוגניטיבית של המוח הם פועלים באופן איטי באופן משמעותי. בנוסף, הראייה שלהם נפגמת והאופן בו הם תופשים את המרחב מתבצע באופן מעוות בהשוואה לאופן בו אנשים שאינם נמצאים  תחת השפעת אלכוהול תופסים את המציאות. כלומר, איך שהיא באמת.

אם אדם בוחר לנהוג על כלי תחבורה כלשהו – בין אם מדובר ברכב, אופנוע, אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי, הוא מסכן את עצמו ואף מהווה סכנה לסביבה שלו. כך, נהיגתו נעשית מסוכנת ורשלנית ועשויה לגרום להרס רב. אחת הסיבות הנלוות אשר מעלות את הסיכון נובעת מכך שאנשים ששותים אלכוהול מרגישים תחושת ביטחון ושליטה מופרזת שאינה משקפת את המציאות ולאורה הם פועלים בפזיזות ומסכנים את כל הסובבים להם.

עורך דין נהיגה בשכרות לנהג צעיר
עורך דין נהיגה בשכרות לנהג צעיר

ההגדרה בחוק של נהג שיכור

לפי סעיף 64ב לפקודת התעבורה, נהג יהיה מוגדר כ"נהג שיכור", אם יעמוד באחת משתי החלופות הבאות:

  1. אדם ששתה משקה משכר (אלכוהולי) ובדמו נמצא ריכוז אלכוהול בזמן הנהיגה שלו או בזמן שהוא מלמד נהיגה או אפילו משמש כמלווה של נהג חדש.
  2. אדם שבגוף שלו נמצא סם מסוכן – בכל כמות שהיא.

 

בדיקות שכרות

לאור המציאות הקיימת בה נהגים רבים עולים על ההגה לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים, שוטרי התנועה בישראל מקיימים בדיקות שכרות רבות. בהתאם, הם בודקים אנשים מזדמנים, בין אם לאור חשד ובין אם כדי לבצע בדיקות אקראיות. כמובן שגם במקרים בהם מתקיימת תאונת דרכים, השוטרים יבצעו בדיקת ינשוף כדי לוודא שהיא לא נגרמה לאור שכרות הנהג.

הבדיקה הראשונית והנפוצה ביותר של שכרות נעשית על ידי הנשיפה למכשיר הינשוף. עם זאת, אם מתרחשת תאונת דרכים והשוטרים חושבים כי הסיבה לכך היא נהיגה בשכרות, הם רשאים גם לבצע בדיקות דם ובדיקות שתן.

 

העונשים הניתנים על נהיגה בשכרות

לנהיגה בשכרות יכולה להיות השלכות חמורות וארוכות טווח, במיוחד עבור נהגים צעירים. בנוסף לעונשים החוקיים, הרשעה בנהיגה בשכרות עלולה לגרום לאובדן רישיון הנהיגה, להגדלת דמי הביטוח ולרישום העבירה בגיליון ההרשעות התעבורתי של הנהג. אם אתה מעורב בתאונת דרכים בעודך תחת השפעת אלכוהול, אתה עלול לעמוד בפני השלכות חמורות עוד יותר, לרבות אחריות אזרחית לכל פציעות או נזק שייגרמו לצדדים אחרים.

 

החשיבות של העסקת עורך דין נהיגה בשכרות לנהג צעיר

אם אתה עומד בפני אישומים בגין נהיגה בשכרות, חיוני לשכור עורך דין נהיגה בשכרות בעל ידע ומנוסה כדי להגן על זכויותיך ולהגן על עתידך. עורך דין טוב לנהיגה בשכרות יכול לעזור לך להבין את האישומים נגדך, לפתח אסטרטגיית הגנה חזקה ולנהל משא ומתן עם תובעים כדי לצמצם או לבטל את האישומים. בנוסף, עורך דין נהיגה בשכרות יכול לייצג אתכם בבית המשפט, להבטיח שזכויותיכם מוגנות, ולעזור לכם להימנע מהעונשים המשפטיים החמורים ביותר.

 

בניית אסטרטגיית הגנה

בניית אסטרטגיית הגנה לתיק נהיגה בשכרות דורשת הבנה מעמיקה של החוק והראיות נגדך. עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעיין בדוחות המשטרה, הצהרות עדים וראיות אחרות כדי לזהות חולשות בתיק של התביעה. הם יכולים גם לערוך חקירה משלהם, כגון ראיון עדים, עיון בצילומי מעקב וביצוע בדיקות אלכוהול בדם כדי לערער על דיוק התוצאות.

 

משא ומתן עם התובעים בתיק הנהיגה בשכרות

במקרים מסוימים, עורך דין נהיגה בשכרות עשוי לנהל משא ומתן עם תובעים כדי לצמצם או לבטל את האישומים נגדך. לדוגמה, אם הראיות נגדך חלשות או אם היו בעיות עם עצירת התנועה או המעצר, ייתכן שעורך דין יוכל לשכנע את התובע לבטל לחלוטין את האישומים. לחילופין, ייתכן שעורך דין יוכל לנהל משא ומתן על הסדר טיעון, שעלול להוביל להפחתת האשמות או עונש קל יותר.

 

לסיכום

אם אתה נהג צעיר העומד בפני אישומים בגין נהיגה בשכרות, שכירת עורך דין נהיגה בשכרות בעל ידע ומנוסה היא חיונית כדי להגן על זכויותיך ועתידך. עורך דין טוב יכול לעזור לך להבין את הההליך המשפטי, לפתח אסטרטגיית הגנה חזקה ולנהל משא ומתן עם תובעים כדי לצמצם או לבטל את האישומים.

בנוסף, עורך דין יכול לייצג אותך בבית המשפט, להבטיח שהזכויות שלך מוגנות ולפעול כדי למזער את ההשפעה של הרשעה על עתידך. אם אתם זקוקים לסיוע בתיק נהיגה בשכרות בישראל, אל תהססו להיעזר בעורך דין מוסמך עוד היום. אנחנו ממליצים לפנות לעו"ד אילון אורון ממשרד עו"ד אילון אורון שייצג אתכם מול האשמות וישיג עבורכם את התוצאה האופטימלית.

נהיגה בשכרות בישראל מתייחסת להפעלת רכב תוך כדי השפעת אלכוהול או סמים, הפוגעת ביכולתו של אדם לנהוג בבטחה. המגבלה החוקית לכמות האלכוהול בדם בישראל היא 0.05%, אך לנהגים צעירים המגבלה היא 0.01%.

נהיגה בשכרות הינה עבירת תעבורה הנרשמת בגיליון ההרשעות התעבורתי של הנהג. ככל שנהג מורשע בעבירה זו, יהיה צפוי לעונשים שונים, ביניהם פסילת רישיון נהיגה בפועל, קנסות ולעתים אף עונשי מאסר. לצד זאת, בפן האזרחי יהיה הנהג צפוי גם לקשיים מטעם חברות הביטוח, שלא יסכימו בהכרח לבטחו ואף אם יבטחו אותו, ידרשו ממנו תשלום פרמיה גבוהה במיוחד.

שכירת עורך דין נהיגה בשכרות היא קריטית לנהג צעיר שיעמוד בפני אישומים בגין נהיגה בשכרות, שכן הם צפויים לעונשים חמורים יותר מאשר נהגים מבוגרים. עורך דין יכול לעזור להם להבין את ההליך המשפטי, לפתח אסטרטגיית הגנה, לנהל משא ומתן עם תובעים ולמזער את ההשפעה של הרשעה על עתידם.

עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעיין בדוחות המשטרה, הודעות העדים עדים וראיות אחרות כדי לזהות חולשות בתיק של התביעה. הם יכולים גם לערוך חקירה משלהם, כגון ראיון עדים, עיון בצילומי מעקב וביצוע בדיקות אלכוהול בדם כדי לערער על דיוק התוצאות.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

משרד עורכי דין אילון אורון

עו"ד אילון אורון הינו אחד מעורכי הדין המובילים בייצוג בתיקי התעבורה ברחבי המדינה מזה למעלה מ-40 שנה.

משמש יו"ר (משותף) של ועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

הרצה רבות במסגרת שונות בתחום. מופיע תדיר בתוכניות טלוויזיה, רדיו בנדון.

כתב לאורך השנים מאמרים בכל אחד מהעיתונים היומיים, ומשמש אוטוריטה בתחום.

בנוסף אף הוציא לאור מספר ספרים בתחום, לרבות אנציקלופדיה המונה עשרות אלפי ערכים הנוגעים למשפטי התעבורה.

במשרדו עורכי דין המסייעים לו ואשר התמחו בתחום מזה שנים רבות, כולל שני בניו.