עורך דין תעבורה באר שבע

אם אתם עומדים לפני משפט בשל עבירה הקשורה לדיני התעבורה, תצטרכו להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה על מנת לקבל ייצוג הולם וכדי להגדיל את הסיכוי של שינתן פסק דין לטובתכם. מתי צריכים ייצוג של עורך דין כזה ואיך הוא יכול לעזור? לפניכם כל המידע החשוב בנושא.

באילו מקרים יש צורך בייצוג של עורך דין?

יש עבירות בדיני התעבורה אשר עונשן הוא קנס כספי בלבד. גם במקרים אלו, רצו להיוועץ בעורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה. ישנם מקרים בהם הדו"ח עלול לחייב אתכם בנקודות רישוי. יצוין כי צבירה של נקודות רישוי עלולה להוביל לחיוב בקורס בסיסי (12 נקודות), קורס מתקדם יעודי (24 נקודות) ובפסילת רישוי ל-3 חודשים (36 נקודות). לציין כי אם נהג סיים לרצות פסילת רישוי לתקופה של 3 חודשים ותוך פחות מ-6 שנים שוב צבר לחובתו 36 נקודות או במקרה בו נהג צבר לחובתו "בבת אחת" 72 נקודות רישוי, אותו נהג יחויב בפסילת רישוי לתקופה של 9 חודשים, בבדיקות במכון הרפואי וכן לעבור מבחני רישוי מחדש (תיאוריה וטסט).

יצוין כי גם במקרה בו נהג חדש קיבל לדוגמה דו"ח מהירות, אף אם אינו מחייב בנקודות רישוי, חובה לפנות לעורך דין העוסק בתחום התעבורה. מובהר כי נהג חדש אשר משלם את הדו"ח, יגרום לכך שתוארך לו תקופת הנהג החדש בשנתיים נוספות וכן יחויב בתיאוריה לצורך חידוש רישיון הנהיגה.

בנוסף, כמובן שבכל מקרה בו נהג מוזמן למשפט, כדאי לכם מאוד לפנות לעורך הדין הבקיא בדיני תעבורה כדי לקבל ייצוג הולם ולהבטיח שתוצאות המשפט יהיו כמה שיותר לטובתכם.

באילו מקרים משרדנו מטפל?

המשרד של עו"ד אילון אורון הוא בעל ניסיון רב שנים בדיני תעבורה. אנשי הצוות המסורים והמקצועיים שלנו ישמחו לעזור לכם במגוון מקרים:

נהיגה בשכרות

אחת העבירות הנפוצות היא עבירה של נהיגה בשכרות. חל איסור מוחלט לנהוג  תחת השפעת אלכוהול, ולצערנו מדי שנה תאונות רבות (חלקן אף קטלניות) נגרמות עקב כך. אם הואשמתם בנהיגה בשכרות, מומלץ שתפנו אלינו כדי שנוכל לייצג אתכם כראוי ולוודא שהזכויות שלכם לא נפגעות. הענישה הקבועה בחוק בגין עבירה של נהיגה בשכרות היא מינימום שנתיים פסילה לריצוי בפועל. בנסיבות העניין חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין העוסק בתחום התעבורה.

תאונות דרכים

נושא של תאונות דרכים מתחלק לכמה תחומים, וביניהם: נהג אשר היה מעורב בתאונת דרכים אשר כתוצאה ממנה נחבל אדם (חבלות של ממש), גרימת תאונת דרכים עקב אי ציות לתמרור (לדוגמה תמרור עצור או אי מתן זכות קדימה) ומעורבות בתאונת דרכים קטלנית. במקרים אלו קיימת חשיבות עליונה להיוועץ בעורך דין כבר בשלבים המקדמיים של ההליך, לרבות בהליך השימוע במשטרה ואף בהליך השימוע בפרקליטות טרם הגשת כתב אישום במקרה של גרימת תאונת דרכים קטלנית. בנוסף, מומלץ להיוועץ בעורך דין גם במקרה בו נגרם עקב תאונה נזק לרכוש וכן במקרה של נזקי גוף- פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. מומלץ מאוד לא להתמהמה בנושא ולפנות באופן במיידי לעזרתו של עורך דין תעבורה בבאר שבע לקבלת ייעוץ מקצועי.

נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון היא עבירה חמורה בדיני התעבורה. לא מדובר רק בעניין הטכני של פקיעת התוקף של רישיון שלכם – נהיגה ללא רישיון כוללת נהיגה ברכב שאין לכם רישיון לנהוג עליו, כלומר גם אם יש לכם רישיון B לרכב פרטי, אסור לכם לנהוג על רכבים שאינם נמצאים בהגדרה הזאת. נהיגה כזו היא מסוכנת לכם ולסובבים אתכם, והעונשים עליה יכולים להגיע למאסר בפועל במקרים חמורים במיוחד.

פסילת רישיון

אם רישיונכם נפסל בעבר מסיבות כאלו או אחרות, אסור לכם לנהוג למשך תקופת הזמן שהוטלה עליכם. אם אדם נתפס נוהג כשהרישיון שלו פסול, הוא עלול להיות חשוף לפסילת רישיון נהיגה בפועל ואף למאסר בפועל. אם אתם מואשמים במקרה כזה, חשוב מאוד לפנות בהקדם לייעוץ משפטי להמשך התהליך.

כיצד עורך דין תעבורה יכול לסייע?

עורך דין תעבורה בבאר שבע הוא בעל ידע וניסיון רב בדיני התעבורה בכל הארץ, ובפרט עם מוסדות מערכת המשפט באזור, והוא יכול לספק לכם ייצוג הולם ומקצועי שמטרתו קבלת פסק דין המיטיב עימכם. לא כל מי שניגש להישפט יודע מהן ההשלכות הצפויות, אך פגישה עם עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה תספק לכם את כל המידע שאתם צריכים, והוא יעזור לכם לשקול את האפשרויות הקיימות ולבחור בדרך הפעולה המתאימה לכם ביותר. כמו כן, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם לא לבד – עורך הדין יוכל לייצג אתכם בדיון בבית המשפט ולספק טיעונים ודרישות העומדים לטובתכם. ייצוג שכזה יכול להגדיל את הסיכוי להפחית את הענישה הפוטנציאלית ולהימנע מאי הבנות וממשפט לא הוגן.

סיכום

בחירת עורך דין תעבורה בבאר שבע לייצוג במקרים של נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, נהיגה ללא רישיון או נהיגה בזמן פסילה היא החלטה אסטרטגית שמטרתה לשמור על הזכויות שלכם. המורכבות של דיני התעבורה וההשלכות האפשריות של עניינים משפטיים אלו מדגישים את הצורך הקריטי בייצוג משפטי מקצועי. על ידי פנייה למשרדו של עורך הדין אילון אורון, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר לטיפול מוצלח ומהיר בתיק שלכם.

משרד עורכי דין אילון אורון

עו"ד אילון אורון הינו אחד מעורכי הדין המובילים בייצוג בתיקי התעבורה ברחבי המדינה מזה למעלה מ-40 שנה.

משמש יו"ר (משותף) של ועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

הרצה רבות במסגרת שונות בתחום. מופיע תדיר בתוכניות טלוויזיה, רדיו בנדון.

כתב לאורך השנים מאמרים בכל אחד מהעיתונים היומיים, ומשמש אוטוריטה בתחום.

בנוסף אף הוציא לאור מספר ספרים בתחום, לרבות אנציקלופדיה המונה עשרות אלפי ערכים הנוגעים למשפטי התעבורה.

במשרדו עורכי דין המסייעים לו ואשר התמחו בתחום מזה שנים רבות, כולל שני בניו.