עורך דין תעבורה בירושלים

 

מתי צריך לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה?

האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין באזור המגורים שלכם?

האם עבור כל תאונת דרכים מוטב להסתייע בעורך דין? 


 

כבישי ישראל הפכו מסוכנים וככל שהשנים עוברות וחולפות, כך מספר תאונות הדרכים גדל ותופח.

ישנה אמרה אשר גורסת כי יחס השליטה של נהג בתאונה הינו 25% אל מול 75% המורכבים בעיקר מגורמי הסביבה.

אין זה ידוע האם זה נכון אך אמרה זו בהחלט ממחישה את העובדה שגם הנהג הכי זהיר והכי טוב בעולם כולו, לא יכול לשלוט בכל התאונות ועלול למצוא את עצמו מעורב בתאונה אשר על פי חוק תהייה אשמתו למרות שבפועל אין הוא הגורם לתאונה.

 

עורך דין לתאונות דרכים

עורך דין תעבורה

הבה נכיר ונדע מה זה בדיוק עורך דין תעבורה ומתי יש להסתייע באחד כזה; עו"ד תעבורה הינו עו"ד לכל דבר אשר תחום התמחותו הוא תעבורה. לרוב, עורכי הדין העוסקים בכך מנהלים תיקים אשר נוגעים ב: עבירות תנועה, עבירות קנס, תיקי תאונת דרכים (החל מתאונות קלות ועד תאונות קטלניות אשר גבו חיי אדם), תיקי נהיגה בשכרות ויתר עבירות התנועה הקיימות.

 

כאשר נקלעת לתאונת דרכים או שקיבלת קנס ו/או נקודות, חשוב מאוד להסתייע בעו"ד תעבורה וזאת על מנת להגיע למצב האופטימלי ביותר עבורך מבחינת ההשלכות והעונש.

מה חשוב לדעת אם הייתי מעורב בתאונת דרכים?

אין ספק, שיש המון דברים אשר חשוב לדעת בעת קרות תאונה אך אחד הדברים החשובים ביותר לדעת, כנהג, הוא כי כל עבירת תעבורה עלולה לסבך את הנהג המעורב בתאונת הדרכים. כאשר ובמידה שמתבצע רישום של עבירות תעבורה, מדובר ברישום אשר מתיישן אך ורק בחלוף 10 שנים וגם זה במידה ולא הורשע הנהג בעבירה נוספת (כולל עברת קנס)! 10 שנים הוא זמן רב לכל הדעות ואין ספק או מחלוקת כי החוק בישראל הינו מהקשוחים והמחמירים ביותר.

לצד קנסות, רישומים ואפילו שלילת רישיון, עבירות תעבורה עלולות להסתיים גם בעונש מאסר בפועל (כגון עבירת הפקרה) ומכאן עולה כי על כל נהג המעורב בכל תאונת דרכים, להסתייע בעורך דין המתמחה בתעבורה.

תאונת דרכים – המדריך להתנהלות נכונה

במידה ונקלעת לתאונת דרכים, בין אם באשמתך לבין אם לא, הדבר הכי חכם שעליך לעשות הוא לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה מומלץ ומתמחה בתחום כדוגמת עורך דין תעבורה אילון אורון. הפרמטרים שיש לבחון הם מוניטין המשרד, שנות הותק והניסיון וגם את רקע עורך הדין עצמו. ניתן לבקש גם המלצות ממכרים ולבצע את סקר השוק המקיף ביותר שניתן לבצע כל עוד אין זה גורם לעיכוב ולכך שתהייה חשוף וללא הגנה. שיקולי בחירת מיקום משרד עורכי הדין צריכים גם להוות משקל מטעמי נוחות וכך למשל לבחור באותו עורך דין תעבורה בירושלים אם אכן אתם גרים בעיר הבירה.

במידה ומדובר בתאונה קטלנית אשר גבתה חיי אדם או הסבה פציעות, יש לשכור את שירותיו של אותו עורך דין תעבורה מומחה ולדאוג לכך שתיוצג כהלכה. חשוב להבין כי במידה ואכן ישנה מעורבות בתאונת דרכים קטלנית, החקירה המשפטית לא תאחר מלהגיע ולכן חשוב להגיע אליה כהלכה. אנשים רבים מאמינים שאם הם לא עשו דבר ואין זו אשמתם כלל וכלל, שירותיו של עורך דין למקרה של תאונת דרכים הינו מיותר אך למעשה, מחשבה ואמונה זו שגויה מאוד ולכן חשוב מאוד להגן על עצמך מפני כל דבר ועדיף מראש.

לסיכום, במידה והיית מעורב בתאונת דרכים, בין אם באשמתך לבין אם לא, הדבר הראשון לעשות (לאחר כמובן קבלת סיוע רפואי ככל שיידרש), הוא לפנות אל עורך דין תעבורה מומחה בתחומו. ייצוג נכון ומקצועי שלך, עשוי לעשות את כל ההבדל ולכן לא מומלץ לוותר עליו או להאמין שאין צורך בו.