פסילת רישיון נהיגה רק לא בשבת

לא ניתן לזמן נהג לשימוע בשבת

 

נהג הואשם בעבירת מהירות בכך שנהג ברח' סרלין בחולון בשעות אחר הצהריים במהירות 88 קמ"ש במקום 50 קמ"ש – סטייה של 38 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית (סטייה של עד 30 קמ"ש היא עבירת קנס).

הנהג זומן לקצין המשטרה לצורך פסילת רשיון הנהיגה. כשהגיע נאמר לו כי אין באפשרותו לשוחח עם הקצין, והקצין כבר החליט לפסול לו את הרשיון.

הנהג, באמצעות סניגור, ערער לביהמ"ש לתעבורה על הפסילה, וטען כי לא אופשר לו על פי זכותו שבחוק להופיע בפני הקצין הפוסל טרם מתן ההחלטה.

שופט התעבורה בתל-אביב דחה את טיעוניו ואישר את הפסילה, וזאת כיוון שהנהג לא הופיע בפני הקצין במועד שנקבע, ולכן צו הפסילה כשר, ובהתחשב במידת החריגה מהמהירות ובעברו התעבורתי של הנהג, החליט שופט התעבורה לדחות, כאמור, את הבקשה לביטול צו הפסילה.

 

הסניגור הגיש ערר לביהמ"ש המחוזי בתל-אביב: השופט, אברהם בייזר, החליט לקבל את הערר ולבטל את הפסילה המנהלית. מסתבר, כי העורר זומן לקצין המשטרה ביום שבת ולא הייתה מחלוקת בכך כי העורר לא התייצב בפני הקצין בשבת; הקצין טען כי אף המתין לנהג יומיים נוספים אחרי השבת.

 

השופט בייזר קבע כי לא הייתה הצדקה לזמן את העורר ליום שבת. בנימוקי ההחלטה כתב השופט בין השאר: "אינני יודע אם העורר הוא דתי – אם לאו – ובכל מקרה המדובר בהזמנה שנעשתה רק כדי לצאת ידי חובת ההזמנה ותו לא"; בהמשך כותב השופט כי אין לדרוש מהנהג להופיע למשטרה בשבת, "ואפילו אם קצין המשטרה עובד בשבת", ואין בהמתנה כביכול של קצין המשטרה יומיים נוספים לאחר מכן כדי למלא אחרי החובה לזמן את הנהג במועד קבוע מראש לקצין, טרם מתן ההחלטה לפסול את רשיונו.

לאור כל אלו בוטל צו הפסילה ורשיון הנהיגה הוחזר לעורר.

 


המשך

 

 

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 
  
להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן