נהיגה בשכרות, לפני ששמים רגל על הגז…!

העובדות והחוקים מראים שמדינת ישראל אינה מזלזלת בתופעת הנהיגה בשכרות. למרות זאת, יש עליה במספר תאונות הדרכים בגין שתיית אלכוהול ומערכת החוק והמשפט מסתכלת על נהגים אלו בחומרה.
במידה וכתוצאה מתאונת הדרכים על ידי נהג שיכור נהרג אדם עלול הנהג השיכור להיות מואשם בהריגה, במקרים כאלו העונשים עלולים להיות כבדים מאוד. טיעון מאחורי זה הוא מאוד פשוט, לפי חוקי מדינת ישראל, ובעוד מדינות רבות בעולם, מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול לוקח על עצמו את הסיכון להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית שתוצאותיה יכולים להיות מוות!

ענישה מינימאלית לנהגים שנתפסו נוהגים בשכרות

 במידה ונהג נתפס נוהג בשכרות אך לא ארעה תאונה קטלנית, הוא צפוי ל-כמה הליכים מיידיים: פסילה מנהלית למשך 30 יום, פסילת רישיון הנהיגה למשך שנתיים ואחסנת הרכב של הנהג השיכור.

כמויות אלכוהול

לפי החוק צריך להיות קשר בין כמות האלכוהול שנמצאה בדם לבין רמת העונש. כך שמי שנמצאה אצלו כמות זעירה של אלכוהול יקבל עונש מופחת בעוד שמי שנמצאה אצלו כמות גבוהה יקבל עונש חמור יותר. אך הלכה למעשה, אין הבדל ניכר בין העונשים במוטלים על נהגים שנתפסו שיכורים. רוב ההליכים דומים בכל המקרים ובכל הכמויות.

על בדיקות השכרות:

שוטרים שעוצרים נהגים וחושדים בהם כשיכורים יכולים לערוך לנהג החשוד בדיקת מאפיינים. בדיקה זו כוללת מילוי טופס של השוטר – טופס שבו יש כל מיני קריטריונים לבחינת שכרות. השוטרים בוחנים את העמידה של הנהג, את היציבה שלו, את הקואורדינציה שלו וכו'.
בנוסף, מבצעים שוטרים רבים בדיקת ינשוף, שבמהלכה נושף הנהג את הבל פיו לתוך מכשיר ייעודי.
נהיגה בשכרות, לפני ששמים רגל על הגז…!

נהיגה בשכרות, לפני ששמים רגל על הגז…!

עורך דין תעבורה

בכל מקרה שבו נהג נתפס נוהג בשכרות חשוב מאוד לפנות אל עורך דין תעבורה מיומן ומנוסה, ויפה שעה אחת קודם. ניתן בהחלט להקטין עונשים, לסגור עסקאות טיעון, להוכיח מחדלים של בדיקות ושל שוטרים ובמקרים רבים אף להביא לזיכוי מלא.
עורכי דין מיומנים יוכלו לסייע לכם כבר למן הרגע הראשון ולהעניק לכם את העצה הטובה ביותר בשעה קשה כזו. מוטב שלא לחכות אפילו לזימון לבית המשפט ומיד להגיע לייעוץ משפטי מקצועי.

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat