34.פו. שכרות – השוטרים שיקרו לגבי השעה – הרישיון הוחזר

להאזנה:

 

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה מ.פינקלשטיין קיבל ערר על פסילת רישיון נהיגה מנהלית ל- 30 יום בגין נהיגת רכב כאשר בגופו של הנהג נמדדו 565 מק"ג וזאת לאחר שהשתכנע כי טענת השוטרים לגבי השעה בה נעצר הרכב הנה שקרית ולכן לא ניתן להוכיח כי השוטרים המתינו 15 דק' כנדרש טרם הבדיקה. בפני השופט הוצג דיסק המשקף תנועת כלי רכב וזאת בעקבות צילומם ע"י מצלמת אבטחה. עולה מהדיסק כי כאמור שעת עצירת הרכב שיוחסה למערער אינה אמת.

 

בנימוקי ההחלטה כתב השופט: "איני יכול להתעלם מטענתו הנחרצת של הסנגור, עו"ד זוהר, שאומר בפה מלא, כי הוא חושד בשוטרים, כי שכוונת מכוון הם כתבו שעה מוקדמת יותר מהשעה שבה נתפס הרכב, וזאת לנוחיותם, ביודעם את משמעות הדברים…אין צורך לומר שאמינות המשטרה היא ערך ראשון במעלה…" – עפ 2457/07 (מחוזי חיפה) אשר אבוטבול נ' מ"י, החלטה מיום 16.7.07.

 

34.פז. שכרות – פסילה מנהלית – כמות גבולית, הרישיון הוחזר –

 

שופט התעבורה בת"א מ.דרורי קיבל ערר על פסילת רישיון נהיגה מנהלית בגין נהיגת רכב כאשר בבדיקת אויר נשוף נמדדו 270 מק"ג, בנשיפה הראשונה ו- 255 מק"ג בנשיפה השנייה. ב"כ התביעה טענה כי: "לפי טופס המאפיינים למבקש הייתה הופעה מרושלת, נדף מפיו ריח של אלכוהול, הליכתו על הקו הייתה מתנדנדת, החטיא בהבאת אצבע לאף". בנימוקי ההחלטה כתב השופט כי: "המדובר בכמות גבולית וכי קיים ספק אם ניתן לקבוע ע"ס רמת האלכוהול שנמדדה כי המבקש היה שיכור באותה עת" . כן כתב השופט כי: "במחוז ת"א במקרה של 253 מק"ג לא מגישים כתב-אישום, במחוזות אחרים למיטב ידיעתי אף ברמה גבוהה יותר לא מוגש כתב-אישום". כן קיבל השופט טיעוני הסנגור עוה"ד א.שור לגבי בעיית זמנים. בהתייחסו לטענת המשיבה כי: "כנגד המבקש הוגש כתב-אישום בגין עבירה דומה לפני מס' חודשים" כתב השופט כי: "למותר לציין כי המבקש לא הורשע בגין כתב-אישום זה ועומדת לו חזקת החפות".

34.פו. שכרות – השוטרים שיקרו לגבי השעה – הרישיון הוחזר
34.פו. שכרות – השוטרים שיקרו לגבי השעה – הרישיון הוחזר

בהתייחסו לאפשרות להרשיע ע"ס כמות כזו כתב השופט כי: " לאור האמור לעיל אין ביהמ"ש סבור כי היה מקום לפסול את רישיון הנהיגה של המבקש וכן להשבית את הרכב שכן מדובר ברמת אלכוהול גבולית ביותר שגם ספק אם ניתן להרשיע ע"ס רמת אלכוהול זו". ב"ש (תעבורה – ת"א) 2177/07 תמיר צבירן נ' מ"י, החלטה מיום 7.8.07.

 

להמשך קריאה

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

משרד עורכי דין אילון אורון

עו"ד אילון אורון הינו אחד מעורכי הדין המובילים בייצוג בתיקי התעבורה ברחבי המדינה מזה למעלה מ-40 שנה.

משמש יו"ר (משותף) של ועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

הרצה רבות במסגרת שונות בתחום. מופיע תדיר בתוכניות טלוויזיה, רדיו בנדון.

כתב לאורך השנים מאמרים בכל אחד מהעיתונים היומיים, ומשמש אוטוריטה בתחום.

בנוסף אף הוציא לאור מספר ספרים בתחום, לרבות אנציקלופדיה המונה עשרות אלפי ערכים הנוגעים למשפטי התעבורה.

במשרדו עורכי דין המסייעים לו ואשר התמחו בתחום מזה שנים רבות, כולל שני בניו.