מוות בשטח המת

נהג משאית, בעל ותק של 15 שנה בנהיגת רכב משא, עצר את רכבו לפני מעבר-חציה בצומת עלית ברמת-גן. הנהג נסע בדרך פתח-תקוה, מתל-אביב לכיוון רמת-גן, ונעצר לפני הצומת בכוונה לפנות שמאלה לרח' אבא הלל. מסלול נסיעת המשאית היה מחולק לארבעה נתיבים, שניים מסומנים לנסיעה ישר, לכיוון פתח-תקוה, ושניים לפנייה שמאלה לרח' אבא הלל.

נהג המשאית עצר לפני הצומת באור אדום, בנתיב הימני, מבין שני הנתיבים המיועדים לפנייה שמאלה, והמתין להתחלפות האור ברמזור לירוק.

 משאית

 

 

 

 

 

 

 

 

באותה עת נכנסה לתוך מעבר-חציה הולכת-רגל קשישה כשהיא חוצה מימין לשמאל, בכיוון נסיעת המשאית, כאשר ברמזור מופיע אור אדום להולכי-הרגל. הולכת הרגל חלפה על-פני שני הנתיבים הימניים. האור ברמזור לכלי-הרכב התחלף לאדום-צהוב ולירוק. נהגת של רכב אחר, אשר עצרה בנתיב השני מימין הבחינה בהולכת-הרגל, ולפי עדותה היא חשה שעומד להתרחש אסון, וכלשונה: "היה מצב כזה שכולם חיכו שיקרה משהו…", אך לא הספיקה לעשות דבר. הולכת-הרגל המשיכה בחציית הכביש, סטתה שמאלה לכיוון נהג המשאית, דפקה עם מקל ההליכה על הדלת הימנית של המשאית, על-מנת להזהיר את הנהג (כיון שהאור ברמזור בכיוון הנסיעה כבר התחלף כ לירוק), ולאחר מכן חזרה הולכת-הרגל, שגובהה כמטר וחצי, למעבר והמשיכה בחציה, כשהיא חולפת על-פני חזית המשאית.

 

נהג המשאית, כשהתחלף האור ברמזור בכיוון נסיעתו לירוק, השתהה קמעה, בחן את מעבר-החציה, ראה כי הוא ריק מהולכי-רגל והחל בנסיעה איטית בפנייה שמאלה. באותה עת לא יכול היה לראות את הולכת-הרגל מפאת גובהה של המשאית, כי הולכת-הרגל היתה בשטח המת של הנהג.

 

לדאבון הלב, התרחש הגרוע מכול. כשהחלה המשאית להתקדם, פגעה בהולכת-הרגל וגרמה למותה.

 

 

המשך

  

 

 קרא עוד על:

 

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat