נהגת אשר פגעה למוות בהולך רגל שעמד בצד רכב שנתקע- זוכתה בדין

רקע

נהגת הואשמה בכך שסטתה מהכביש, ליד סיבוב מוצא בירושלים, אל שול הדרך ופגעה בהולך רגל שעמד בסמוך לרכב אשר חנה בצד הדרך וגרמה עקב כך למותו.

הנהגת הועמדה לדין בבית המשפט לתעבורה בירושלים בפני השופט יוסף ריבלין.

התאונה בה הייתה הנהגת מעורבת התרחשה בתקופת הקיץ, בשעות הבוקר, כאשר מגמת הנהגת הייתה להגיע ממבשרת ציון לכיוון ירושלים.

באותה העת, בדרך ממבשרת לירושלים, נאלץ נהג רכב פרטי מסוג יונדאי להיעצר בצד דרך עקב תקלה ברכבו. הנהג הזמין גרר על מנת לחלץ את הרכב ולאחר מכן בקש אותו נהג מחבר לעבודה, הוא המנוח, להחליפו ולהמתין במקומו להגעת רכב הגרר. בהמשך הגיע רכב הגרר למקום ונהגו חנה בשול הדרך לפני הרכב הפרטי.

לאחר הגעת הגרר, החל נהג הגרר בהכנות להעמסת הרכב על גבי הגרר.

הנהגת בה מדובר, הגיע למקום בו נעצרה היונדאי, רכבה של הנהגת סטה ימינה לשול הדרך ופגע בהולך הרגל. הנהגת הואשמה בגרימת מותו של הולך הרגל.

התלבטות בית המשפט – מה קדם למה?

לצורך ההכרעה במשפט, האם הנהגת נושאת באחריות לגרימת המוות, היה על השופט להכריע בשאלת "הביצה והתרנגולת" – מה קדם למה, האם סטיית הנהגת לשול הדרך, (עקב הרדמות או מסיבה אחרת) ופגיעה, לאחר מכן, בהולך רגל בצד הכביש; או שמא, הופתעה הנהגת על ידי הולך רגל אשר התפרץ לכביש ובמהלך ניסיונה להימנע מפגיעה בו, סטתה לשול הדרך אך למרות זאת לא הצליחה שלא לפגוע בהולך הרגל בכביש. בנוסף היה על השופט להחליט האם הנהגת התרשלה בנהיגתה, בנסיבות שתוארו לעיל, והאם היא אחראית לתוצאה הקטלנית. יצוין כי נהג רכב הגרר אשר עסק כאמור בהכנות להעמסת הרכב שנתקע, לא הבחין כלל בהתרחשות התאונה. בית המשפט נדרש להגיע לממצאים עובדתיים לגבי אופן התרחשות התאונה ועל כך נסובה המחלוקת.


המשך

 

קרא עוד על:

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat