תגובה להצעת החוק (שהתקבלה) של חה"כ ארדן

תגובה להצעת החוק (שהתקבלה) של חה"כ ארדן לשלילת רשיון נהיגה לצמיתות למי שעבר 3 עבירות חמורות במשך 15 שנים

המדובר בהצעת חוק קיצונית, דרקונית, פופוליסטית ומטורפת ; דומה שבשלב הבא יציע אותו ח"כ נושא דגל המלחמה בנהגים, להטיל מאסר בפועל למי שעבר עבירת קנס וזאת ללא חופשות, שמא ינצל אותו נהג את החופשה ויגרום לתאונת דרכים. במדינת חוק יש להיזהר מדיקטטורה של המחוקק ואין דבר מסוכן יותר מאשר מבול של חקיקה הזויה אשר רומסת זכויות אדם ברגל גסה והופכת אותנו למדינת עולם שלישי שבה תולים בכיכר העיר את מי שגונב כיכר לחם.

יתרה מכך, הצעה זו הינה ביזוי מערכת המשפט ויש בה בכדי להשפיל את שופטי ישראל באשר עולה מההצעה כי אין לסמוך יותר על שיקול הדעת של השופטים ויש להטיל עליהם גזרות ולהפוך אותם לתליינים במצוות המחוקק.

כבר הוכנס לספר החוקים סעיף דרקוני וקיצוני על פיו מי שאינו שיכור ואינו מושפע ע"י האלכוהול אך בגופו נמצאה כמות האלכוהול עולה על המקסימום המותר בחוק, דינו- פסילת רישיון נהיגה לשנתיים בפועל, מינימום (לצורך השוואה יצוין כי עונש המינימום למי שגרם למוות בתאונת דרכים דינו 3 שנות פסילת רישיון בפועל). לגוף העניין נניח שאדם יסרב לבדיקת אלכוהול וזאת כיוון התעמת עם השוטר וחשש כי זה מתנכל לו ובמשך 15 שנים (ומדוע לא במשך 50 שנה?!) ימצא עצמו מסרב שוב לבדיקה כזו או למשל מגיע למסילת ברזל וחוצה אותה כאשר באותה עת נדלקת הנורה האדומה ומקרה נוסף יורשע אותו אדם כי נהג בזמן פסילה וזאת כי טעה להניח כי הפסילה הסתיימה וחזר לנהוג מוקדם מידי. האם ראוי כי אדם כזה, יפסל לכל ימי חייו?! (בהמשך קראתי כי ארדן מוכן ברוב חסדו להסתפק בפרק זמן של 15-20 שנה- שווה ערך למאסר עולם).

אין פותרים עוול בעוול ואין להפעיל טרור נגד ציבור הנהגים מה גם שהטענה המתחסדת והצדקנית של ארדן לפיה הוא לא מסוגל לסבול את התופעה כי נהגים הגורמים לתאונות קשות מתגלים מאוחר יותר כבעלי עבר עשיר של עבירות תנועה חמורות, אינה נכונה בעליל;מניסיוני הרב כמי שמייצג נאשמים המואשמים בין השאר בגרימת תאונות דרכים קטלניות וזאת במשך עשרות שנים ובמאות תיקים מסוג זה, נמצאתי למד כי רוב לקוחותיי עונים למטבע הלשון מבית מדרשה של נעמי שמר "נהגים טובים באמצע הדרך", דהיינו נהגים טובים, ותיקים ושומרי חוק אשר ברגע של חוסר תשומת- לב גרמו לאסון נורא ולקיפוד חיי-אדם. 

 

המשך

 

 

 

 קרא עוד על:

 

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם

    Call Now Button
    WhatsApp chat