המשך – תגובה להצעת החוק (שהתקבלה) של חה"כ ארדן

המשך – תגובה להצעת החוק (שהתקבלה) של חה"כ ארדן לשלילת רשיון נהיגה לצמיתות

הצעת החוק הזו מעבירה מסר לפיה המדינה עוינת את אזרחיה ומתייחסת לציבור הנהגים כאויבים אשר יש להכריז עליהם מלחמה.

יודגש כי שלילת רישיון נהיגה לתקופה ארוכה הינה בבחינת ענישה סביבתית קשה ופגיעה ברישיון הנהיגה הינה פגיעה במטה לחמם של מי שנפסל לנהוג וגם של כל התלויים בו; יתרה מכך, ראוי לאזכר לעניין זה את דבריו של שופט בית המשפט העליון המנוח דב לוין, אשר שימש גם ראש המועצה למניעת תאונות דרכים. בראיון שנתן השופט לעיתון "הארץ" עם פרישתו, הזהיר מהטלת פסילת רישיון נהיגה לתקופות ארוכות מידי, דבר העלול, לדבריו, לגרום לנהג שנפסל ואשר אינו רואה את האור בקצה המנהרה להתייאש ולנהוג בזמן פסילה.

יתרה מכך, עונש שאינו צודק בעליל, שהוא תולדה של הוראת חוק מטורפת ודרקונית כאמור, יצור תחושה קשה ובלתי נסבלת של עוול נוראי דבר שיגביר את החשש שאותו נהג אשר נענש בענישה כה בלתי מדתית לא יכבד את החוק, כפי שהמחוקק לא מכבד אותו, יתייאש וירשה לעצמו לנהוג למרות שנפסל.

 

ומה יעשו השופטים אם יוטלו עליהם גזירות ת"ח ות"ט אלו? האם יתפטרו? או שיאלצו, הם עצמם!, שלא לציית לחוק באשר לא יעלה על הדעת ששופטים אשר מטבע הדברים שכל בקודקודם וחוש צדק בסיסי מנווט אותם ומשמש נר לרגליהם, יצייתו לאותה הוראת חוק, בלתי חוקתית הסותרת במפגיע את הערכים הבסיסיים של חוק-יסוד "כבוד האדם וחירותו" וישמשו חותמת גומי לגחמותיו של ח"כ פופוליסט המנסה לצבור כותרות נוספות ע"י שבירת שיא גינס באכזריות הענישה.

 המשך

 

 

 

 קרא עוד על:

 

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat