ב. דוחות בררת משפט:

אלו דוחות אשר בגינן נקבע קנס ובידי הנהג הבררה לשלם את הקנס או לבקש להישפט. 

הדוחות הנפוצים בתחום זה ניתנים בשל עברת רמזור; מהירויות שאינן חורגות מעבר ל-30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או ומעבר ל-40 קמ"ש מעל המותר בדרך שאינה עירונית,אי שמירת מרחק, אי עצירה בתמרור עצור, אי ציות לתמרור 'כניסה אסורה' ונהיגה בנתיב תחבורה ציבורית (נת"צ).

לנהג אשר מקבל דוח מסוג בררת משפט קיימת הבררה-האפשרות להגיש למשטרה, בתוך תשעים יום, בקשה להישפט. זאת, במקרה שהנהג סבור שהוא לא ביצע את העברה המיוחסת לו. יש להיזהר ולא לשלם את הקנס כאשר בכוונתך להישפט או שבכוונתך לפנות למשטרה בבקשה לביטול הדוח, וזאת כיוון שרואים בתשלום הדוח הודאה בביצוע העברה. יש גם לשים-לב לא להחמיץ את תשעים הימים שבהם ניתן לבקש להישפט, ועל-כן מומלץ לשלוח את הבקשה להישפט בדואר רשום ולתעד את האישור על כך לראייה שלא החמצת את המועד.

אם בחרת להישפט, במיוחד אם אינך מיוצג על-ידי סניגור, אתה מסתכן בכך שהטענה שלך לזיכוי לא תתקבל, בין אם השופט יחשוב שטענתך איננה מחלצת אותך מהרשעה ובין שהשופט לא יאמין לך ויעדיף את גרסת השוטר. במקרה כזה, לבית המשפט יש הסמכות להטיל עליך עונש העולה בחומרתו על בררת המשפט, יש לה אף הסמכות לפסול את רשיונך על תנאי ובמקרים נדירים גם בפועל וזאת אף על פי שמדובר בעברה שהייתה במקור עברת קנס. על-כן, מומלץ לשקול את מרב ההיבטים בטרם מחליטים על דרך הפעולה שאותה נוקטים.

 

 

המשך

קרא עוד על:

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם

עבירות תעבורה

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat