שירותיו של עורך דין תעבורה

דיני תעבורה הוא התחום המשפטי המאגד תחתיו את כל הנוגע לכלי התחבורה היבשתיים. הוא מתייחס, ברמה הכללית, לשתי סוגיות עיקריות: הראשונה נוגעת לאופן הרישוי של כלי רכב, מכל סוג, בעוד השניה לעונשים המקובלים בגין עבירות תנועה אלה או אחרות. מה שחשוב להדגיש הוא שיש גורם מקצועי אחד שחייב להיכנס לתמונה בכל המקרה הנוגע לתקנות אלה, והוא עורך דין הבקיא בתחום. אז מה עוד חשוב לדעת על עו"ד תעבורה?

מגוון רחב של שירותים

תחום דיני התעבורה בישראל הוא תחום רחב במיוחד, וכך גם בכל הנוגע לשירותים המעניקים עורכי דין הפועלים בתחום. וכך, עורך דין תעבורה מהשורה מלווה את לקוחותיו במקרים משפטיים הקשורים לתחום, לרוב עקב החשד שביצעו עבירת תנועה מסוימת, או לחילופין המעורבות האפשרית שלהם בתאונת דרכים. במצב הזה, יפעל עורך הדין על מנת לייצג את לקוחותיו מול הגורמים השונים, לרבות בתי המשפט, מתוך מטרה להקל ככל הניתן בעונש שלהם, אם אמור אכן להיות מוטל עונש שכזה. בכוחו של עורך הדין גם לאתר ליקויים אלה או אחרים בהליך שבוצע אל מול הנהג, למשל בדיקת ינשוף שבאה ללמוד האם נהג תחת השפעת אלכוהול, כשכל ליקוי מביא להפחתת העונש, או אפילו לביטולו המוחלט.
ממש על קצה המזלג, ניתן למנות מספר נושאים מרכזיים המהווים עיקר הפעילות של עורכי דין הפועלים בתחום התעבורה. בין השאר, מדובר כאן על עבירות תנועה (דוגמת אי ציות לתמרורים, נהיגה במהירות מופרזת או נהיגה בשכרות), כמו גם מעורבות של הנהג בתאונת דרכים, מכל אחד מצידי המתרס.
שירותיו של עורך דין תעבורה

שירותיו של עורך דין תעבורה

הדרישות הבסיסיות מעורכי דין

בחירה של עורך דין תעבורה חייבת להתבצע רק לאחר שנותנים את הדעת על מספר מאפיינים ביחס אליו. ראשית, ואולי מעל הכול, יש לוודא כי תחום התעבורה הוא תחום ההתמחות העיקרי שלו, או לכל הפחות אחד המרכזיים. זיקה הדוקה כזו לתחום תבטיח כי עורך הדין יהיה בקיא בסעיפים השונים של דיני התעבורה עד רמת היסוד, כמו גם בתקדימים משפטיים הנחשבים למהותיים במיוחד בתחום זה. ואכן, כל פסיקה קודמת של בית דין זה או אחר עשויה להשפיע, לטובה או לרעה, על כל מקרה משפטי.
זאת הסיבה שמומלץ לסקור, בדרך לבחירה המושכלת, באילו פסקי דין קודמים היה מעורב עורך הדין, כאשר העדיפות היא לכאלה הנוגעים ככל האפשר למאפייני המקרה המדובר, וכמובן – לכאלה שהסתיימו בהצלחה מצידו של האדם המיוצג על ידי עורך הדין.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat