34.קא. שכרות – יש להטיל פסילה קצרה מעונש המינימום במקרים המתאימים

34.קא. שכרות – יש להטיל פסילה קצרה מעונש המינימום במקרים המתאימים –

 שופט ביהמ"ש המחוזי מרכז, מ. פינקלשטיין, החמיר בעונש פסילת רישיון נהיגה בגין נהיגה בשכרות אך הטיל פסילה הפחותה מתק' המינימום (שנתיים). השופט העלה את תק' הפסילה מ- 6 חודשים ל- 11 חודשים. מדובר בכמות של 280 מק"ג. בנימוקי פסה"ד כתב השופט: "מצד שני, החלו לאחרונה להישמע קולות שיפוטיים הסבורים, כי מן הראוי לקבוע מדרג של עונש הפסילה המינימאלית של רישיון הנהיגה בהתאמה לרמת השכרות. השופט עזרא קמא, המומחה, בין השאר, בדיני תעבורה, אך הציע בימים אלה כי ראוי שהמחוקק ישקול את הדבר (ע"פ 40420/07 שלם ואח' נ' מ"י (פורסם באתר נבו), ס' 31 לפסה"ד).זאת ועוד, צוין לעיל כי השופט טננבוים מביהמ"ש לתעבורה בירושלים, שאף הוא מומחה, בין השאר, בדיני תעבורה קרא להעלות את שיעור הסטייה הנלקחת החשבון ע"י המשטרה ולהעלותו ל-305 מק"ג כאשר מדובר בבדיקת ינשוף".

"שנית, הן לאור הקולות החדשים בפסיקה, וכאשר גם לי ניראה כי אין להשוות סטייה קלה מהכמות המינימאלית לסטייה רבה ממנה… הראוי היה שלא להטיל במקרה זה את עונש הפסילה המינימאלי, מה עוד שגם מדובר במי שאשתו נכה (לא למותר לציין, כי כאשר שיעור הסטייה מהכמות המינימאלית הוא גבוה, תמיד יטרח התובע להדגיש זאת לחומרא)."

–    ע"פ 08-02-9499 (מחוזי מרכז) מ"י נ' פרנשטיין, פס"ד מיום 3.4.08.

34.קב. שכרות – איסור שימוש ברכב – כאשר המדובר בכמות לא גבוהה ועבר נקי ניתן להורות על ביטול איסור השימוש ברכב – לקולא –

שופטת ביהמ"ש לתעבורה בת"א, ד. ורד, הורתה על קיצור תק' איסור השימוש ברכב, וזאת לאחר "ריצוי" 16 ימי איסור שימוש, בהתחשב בכך שלמבקשת אין הרשעות קודמות, בדיקת המאפיינים שלה נמצאה תקינה ובנוסף כמות האלכוהול לא הייתה גבוהה (330 מק"ג) ו"המבקשת הנה סטודנטית הגרה לבדה בארץ". לאור אלו קבעה השופטת כי ניתן להסתפק ב- 30 ימי הפסילה המנהלית של רישיון הנהיגה ולקצר את תק' איסור השימוש ברכב.

 

–    ב"ש 2061/07 (תעבורה ת"א) פלדסמן לידיה נ' מ"י, החלטה מיום 19.7.07.

 

להמשך קריאה

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat