מבולבלים? עושים לכם סדר בנושא נהיגה בשכרות

לא בכדי אנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים של נהיגה בשכרות ועל תאונות קטלניות בכבישים. אל תדאגו אתם לא לבד. תרבות השתייה התפתחה מאוד בשנים האחרונות בישראל. אבל כמות האנשים בישראל גדלה אף היא, אז זה אך סביר.

אבל מעבר לכמות האנשים, כפי שציינו, יש שינוי בתרבות הצריכה של השתייה. יותר ויותר צעירים נוהגים בשכרות, יותר עבריינים ממשיכים לעשות עברות תנועה, ולמרבה המזל, משטרת ישראל לא נשארת אדישה.

מספיק שתצאו בסופי השבוע כדי לראות שמה שאנחנו כאן כותבים הוא אמת ולא בדיה. באזורי הבילוי המרכזיים בארץ יש מנה גדושה של אכיפה וקשה להתחמק ממנה ומנציגיה. במקביל גם הענישה על נהיגה בשכרות הפכה לחמורה יותר. נחקקים חוקים מחמירים יותר ונעשה ניסיון כן ואמיתי למנוע תאונות דרכים עקב נהיגה בשכרות.

 

בדיקות ינשוף

נהיגה בשכרות

אחת הבדיקות המהירות שעומדות בפני שוטרים היא ביצוע בדיקות ינשוף. מכשיר מיוחד שמודד את אחוז האלכוהול בדם לאחר שהחשוד נשף לתוכו, מכאן נגזר גם שמו – ינשוף-נשיפה.

בדיקת הינשוף היא כלי בידיהם של שוטרים והיא גם ראיה המוצגת בבית הדין לתעבורה. אם נמדדה כמות החורגת מן המותר, וכידוע יש כמות קטנה שאכן מותרת, צפוי הנהג לעונש ופסילה.

מבולבלים עושים לכם סדר בנושא נהיגה בשכרות

מבולבלים עושים לכם סדר בנושא נהיגה בשכרות

אך הניסיון מראה שגם מי שלא הצליח לעבור בהצלחה את בדיקת הינשוף יש עדיין סיכוי לצאת הסיפור הזה. זו אמנם לא דרך קלה וחשוב ברגעים כאלו להסתייע בעורך דין תעבורה מומחה, אל זה בהחלט אפשרי בנסיבות מסוימות.

מאחר ומכשיר הינשוף הוא מכשיר, וככזה הוא מועד לטעויות, יש חורים שבאמצעותם ניתן להוכיח שהבדיקה לא הייתה מהימנה או שההליך לפני הבדיקה לא נערך על פי החוקים.

בגלל בעיות כאלו, קבעו בחוק מיני כללים כיצד יש לערוך את בדיקת הינשוף, ומעבר על חוקים וכללים אלו יכול להביא לזיכוי מלא של החשוד.

הנה כמה דוגמאות: כדי שבדיקה תהיה מהימנה חייב  השוטר לכייל את המכשיר לפני כל בדיקת ינשוף. כמו כן, מחויב שוטר להסביר לחשוד באופן מפורט מה הוא הולך לעשות ומה הם זכויותיו וחובותיו של החשוד.

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat