חשיבות הייצוג ע"י עורך דין תעבורה במקרים של נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות וחשיבות הייצוג

בשנים האחרונות החלו גורמי ורשויות האכיפה בישראל, לרבות משטרת ישראל, להחמיר עם נהגים הנתפסים בנהיגה תחת השפעה אלכוהול. יש לציין כי משרדי הממשלה יחד עם משטרת ישראל וגורמים אחרים פועלים במגוון דרכים להגברת המודעות כנגד נהיגה בשכרות וניתן לראות פרסומות, מבצעי הסברה, בדיקות אלכוהול בפתח היציאה ממועדונים ואזורי בילוי הומי אדם ועוד. עם זאת, עדיין למעלה מ- 6,000 כתבי אישום מוגשים מדי שנה נגד נהגים שנתפסים תחת השפעה אלכוהול. לכן, יש ביקוש רב לשירותיו המקצועיים של עורך דין תעבורה שיכול בהתאם למקרה להביא לזיכוי הנאשם, לקיצור עונש השלילה ולהפחתת העונש הכבד שהוטל על הנאשם.

שלילה מנהלתית ע"י קצין משטרה

 

בעקבות נהיגה בשכרות רשאי השוטר לשלול את רישיון הנהיגה במקום ועליו לזמן את הנהג לשימוע בפני קצין משטרה, לרוב תוך 3 ימים, בשימוע יוחלט לגבי פרק הזמן של שלילת הרישיון. קצין המשטה יכול להורות על שלילת רישיון לפרק זמן של 30 יום כאשר בעקבות העבירה לא נגרמה תאונה עם נפגעים או נזק לרכוש. כמו כן, קצין המשטרה יכול להחליט על פסילה מנהלתית לתקופה של  60 יום בעקבות עבירה שגרמה לתאונת דרכים ובה נפגעים ונזק לרכוש ובמקרים של תאונה בה נהרג אדם יורה קצין המשטרה על פסילה לתקופה של 90 יום.

החלטה על פסילה מנהלתית תינתן רק לאחר שהנהג או עו"ד מטעמו יביעו את טענותיהם בפני קצין המשטרה. אם הנהג זומן לשימוע ולא התייצב יכול קצין המשטרה להחליט על פסילת רישיונו גם ללא נוכחותו. ישנה חשיבות קריטית לנוכחות עו"ד תעבורה בפני קצין המשטרה מאחר וזה יציג טיעונים מקלים כמו גיליון הרשעות נקי, חומרת העבירה, ריכוז האלכוהול, עניין ציבורי ועוד.

חשיבות הייצוג ע''י עורך דין תעבורה במקרים של נהיגה בשכרות

חשיבות הייצוג ע"י עורך דין תעבורה במקרים של נהיגה בשכרות

ניהול ההליך הפלילי בבית המשפט

 

במקרים בהם הנהג היה מעורב בתאונה או נתפס בעבירה חמורה ונתגלה כי נהג בשכרות חשוב לפנות לייעוץ משפטי של עו"ד תעבורה. חשוב לדעת כי עבירת נהיגה בשכרות הינה חמורה וכלולה לגרור אחריה עונשי מאסר בפועל, שלילה למשך שנתיים או יותר, קנסות כספיים כבדים ועוד. עורך דין לענייני תעבורה יכול לסייע רבות לנהג הנאשם ובהתאם למקרה להביא להפחתה ניכרת בעונש המוטל עליו ואף להביא לזיכויו המוחלט, אך יש מקרים בהם נדרשת לחימה עיקשת ורציפה כדי להביא להפחתת העונש.

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat