עורך דין תעבורה: הסיוע המשפטי שלכם בעת צרה

דיני תעבורה הוא תחום משפטי חשוב ביותר, אשר מכניס לתוך התמונה את כלל התקנות והסעיפים הנוגעים לאמצעי התחבורה היבשתיים. המשמעות הישירה של כך היא שכל אדם עלול להיכנס, בשלב זה או אחר, לשדה המשחק האמור, כאשר המקרה הנפוץ הוא עבירת תעבורה – כלומר, כזו שהתבצעה על ידי נהג מן המניין באוכלוסיית הנהגים של ישראל.

הנקודה המרכזית היא שעקב המורכבות של התחום, ועל רקע העונשים החמורים המוטלים על המבצעים עבור תנועה (יש לזכור כי הרשעה בעבירת תעבורה מהווה הרשעה בפלילים), נדרש להכניס לתמונה, פעמים רבות, גורם משפטי בעל חשיבות מכרעת. בעל המקצוע הזה הוא עורך דין תעבורה.

תחומי העיסוק של עורך דין תעבורה

עורכי דין תעבורה נועדו להציע שורה ארוכה של שירותים משפטיים עבור הנחשדים או הנאשמים בביצוע עבורת תנועה או תעבורה מסוימת. המשמעות הישירה של כך היא שהוא מסייע במקרים מגוונים, ביניהם ניתן למנות:

  • נהיגה בשכרות
  • נהיגה במהירות מופרזת
  • ביצוע עבירת תנועה
  • תאונת דרכים
  • פסילת מנהלית של רישיון

עו"ד תעבורה יכול לייצג את לקוחותיו בזירה המשפטית, לרבות אחד מסניפי בית המשפט לתעבורה – בישראל כיום יש 17 סניפים שכאלה, בפריסה ארצית רחבה. עורך הדין יכול להתנהל בשם הלקוח שלו ולפעול למען הפחתת העונשים שלו, במקרים בהם הוא נמצא אשם: למשל בדמותו של הסדר טיעון. במצבים מסוימים, כאשר עורך הדין מגלה כשלים אלה או אחרים בהליך האכיפה או הבדיקה, עשוי הנהג להיות מזוכה לחלוטין.

כך בוחרים עו"ד תעבורה

בחירה של עורך דין הפועל בתחום התעבורה צריכה להכניס לתוך המשוואה מספר משתנים עיקריים. זה מתחיל עם בדיקה לפיה התחום של דיני תעבורה הוא אכן תחום ההתמחות העיקרי של עורך הדין, או לכל הפחות אחד התחומים המרכזיים. בתחום דוגמת זה, נדרשת היכרות מעמיקה עם אינספור סעיפים ותקנות, כמו גם היכרות עם תקדימים משפטיים אלה או אחרים, המקבלים בו חשיבות מכרעת. רק עורך דין שבקיא בתחום עד רמת היסוד, ופועל בו פרק זמן ארוך ככל האפשר, יוכל לספק את אלה.

נקודה מרכזית נוספת היא זמינותו של עורך הדין, שצריכה להיות גבוהה ככל האפשר. אין לשכוח כי המקרים לא רק מצריכים מענה מהיר, מצד הנאשם או החשוד, אלא גם נוטים להימשך פרק זמן ארוך, של חודשים או שנים. חשוב לבחור עורך דין שיהיה זמין לטפל במקרה במלוא הרצינות וההשקעה, לכל פרק זמן שיידרש.

 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat