סירוב לבדיקת שכרות משטרה וההשלכות לסירוב

בשנים האחרונות שם בתי המשפט דגש רב על עבירות תנועה הכוללות נהיגה בשכרות. בתוך כך, מבצעת המשטרה מאמצים רבים ללכוד נהגים החשודים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים ולצורך כך מתקיימת פעילות יזומה.

מסתבר שנהגים רבים, בעיקר צעירים, נוטים להקל ראש במשמעות העיכוב לבדיקה ויש אשר מסרבים להיבדק. כל זאת, מתוך חוסר מודעות מוחלט להשפעה של הסירוב להיבדק. בשורות הבאות נדבר על המשמעות של נהיגה בשכרות, על המשמעות של סירוב להיבדק ועל העונשים שמוטלים על נהגים שנהגו תחת השפעת אלכוהול.

לא כדאי לסרב

מומחים לדיני תעבורה מספרים שנהגים רבים שמתבקשים לעבור בדיקת אלכוהול או בדיקת תפקוד מסרבים לעשות זאת. רבים מאותם נהגים שעוכבו ומסרבים להיבדק כלל אינם שיכורים ויש שצרכו מעט מאוד אלכוהול. הסירוב מתקיים, פעמים רבות, מתוך מערכת שגויה של אמונות והנחות.

חשוב לדעת זאת היטב – הסירוב להיבדק לא תואם את חזקת החפות. מי שמסרב לעבור בדיקה על ידי שוטר שמבקש זאת, בית המשפט רואה בו כמי שנהג תחת השפעת אלכוהול! זאת ועוד, מי שלא נבדק, לא ניתן יהיה לאחר מכן לספר לבית המשפט שכמות האלכוהול בדמו הייתה נמוכה והסירוב עצמו עשוי לשחק לרעת הנאשם.

סירוב לבדיקת שכרות משטרה וההשלכות לסירוב

סירוב לבדיקת שכרות משטרה וההשלכות לסירוב

נהיגה בשכרות – פסילה, מאסר קנס

נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירה חמורה. המבצע עבירה זו לא רק מסתכן בגופו אל גם עשוי לשאת בכמה עונשים וסנקציות כגון:

  • פסילת רישיון, שיכולה להגיע לכדי שנתיים ימים ואף יותר.
  • קנס כספי שיכול בקלות להגיע למאות שקלים ויותר.
  • מאסר על תנאי, מאסר בפועל, עבודות שירות.

נהיגה בשכרות – כדאי להיזהר, כדאי להישמר

אין ספק שנהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה מסוכנת. כאשר נלוות לכך עבירות תנועה נוספות, המצב חמור שבעתיים. על פי נתוני המשטרה, נהיגה בשכרות הפכה כמעט למכת מדינה ויש בה כדי לסכן את הנהג עצמו ואת שאר המשתמשים בדרך. מי שנוהג כשהוא בגילופין מתקשה להעריך סיכונים, להתחמק מפגיעה, לשים לב לרמזורים ולתמרורים.

מי שכבר מואשם, טוב יעשה אם ייעזר בעורך דין מומחה לענייני תעבורה ויראה זאת כשיעור לחיים. מי ששתה ונהג ולא נתפס – טוב יעשה אם יחדל ממנהג נפסד זה. זה בטוח יותר, משתלם יותר וגם – עולה פחות. 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat