ההשלכות הכבדות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

מדי יום ויום קורות תאונות דרכים בכל חלקי הארץ. מדובר, ללא ספק, על בעיה חמורה וסכנה של ממש. מקצת מהתאונות מסתיימות עם נפגעים קשה ואף הרוגים ומרביתן מסתיימות עם נזק ברכוש "בלבד". בין כך ובין כך, ראוי לעשות מאמץ בכדי למנוע ולמזער את הסיכוי לתאונה. בפרט, ראוי במיוחד למנוע פגיעה בשיקול הדעת של הנהג, דבר שמלווה מצבים כגון נהיגה בשכרות, נהיגה במצב של עייפות או תחת השפעה של סמים ותרופות.

בשורות הבאות נדון בנהיגה בשכרות והשלכותיה השונות. בין היתר נראה כיצד זה משפיע על הסיכון לתאונה ועל החומרה, כיצד רואה החוק את מי שנוהג תחת השפעה של אלכוהול ומדוע חשוב כל כך להישמר ולהיזהר.

אסור להקל ראש על עבירות מסוג זה

לא מעט נהגים, צעירים יותר או צעירים פחות, נוטים להקל ראש באפשרות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. הסברה היא שכאשר הנהג שתה מעט והוא מרגיש בשליטה, אין כל סכנה. לאמיתו של דבר, נהיגה ושתיה מהווים סכנה בגלל שלנהג עצמו קשה להעריך מתי בדיוק מגיעה הנקודה שממנה והלאה – השתייה פוגעת באינסטינקטים, במהירות התגובה, ביכולת להעריך סיכונים ולהימנע מטעויות.

שתיה, אפילו בכמות לא גדולה גורמת לזמן התגובה של הנהג להתארך, מקשה על היציבות, גורמת ללקיחת החלטות נמהרות ולא תמיד אחראיות ועוד. חשוב לזכור שדי ברגע אחד של חוסר תשומת לב בכדי לגרום לאסון שירדוף את הנהג למשך תקופה ארוכה ואפילו לכל חייו. כדאי לקחת זאת בחשבון, לפני ששותים וגם נוהגים.

נהיגה בשכרות ועונשים אפשריים

מלבד העונש הברור מאליו שממנו סובל כל מי שהיה מעורב בתאונה, ובפרט בתאונה קשה, החוק קובע שורה של סנקציות שמוטלות על מי שנהג במצב של שכרות, גם ללא תאונה. בתי המשפט נוטים להטיל עונשים שונים בעקבות נהיגה בשכרות כאשר בין היתר מדובר בעונשים כגון:

  • שלילת רישיון הנהיגה לתקופה ארוכה של בין מספר חודשים לבין שנתיים ואף יותר.
  • מאסר על תנאי, חיוב בעבודות שירות ואף מאסר בפועל, במקרים מסוימים.
  • קנס כספי, בהתאם למצבו של הנהג, רמת האלכוהול בדמו וקיום של עברות תנועה נוספות (כגון אי ציות לרמזור או לתמרור, נהיגה במהירות מופרזת וכן הלאה).

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat