כל הסיבות להימנע מנהיגה בשכרות

המציאות מראה כי נהיגה בשכרות היא אחת מעבירות התנועה השכיחות ביותר – בעיקר בקרב צעירים, אבל לא רק. מה שחשוב להדגיש הוא שנהיגה שכזו כוללת בתוכה שורה ארוכה של סיכונים, מכל סוג, מה שצריך להביא להשלכה חד משמעית אחת: לעולם, פשוט לעולם, אין להתיישב מאחורי ההגה כאשר בגוף כמות אלכוהול הגדולה מזו המותרת על פי חוק. הנה מספר סיבות שישכנעו אתכם לא לעשות זאת.

נהיגה תחת השפעת האלכוהול היא בטוחה הרבה פחות

על פי ההערכות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא הגורם העיקרי לאחוז נכבד מכלל תאונות הדרכים, כאשר למרבה הצער לא מעט תאונות, מהסוג הזה, הן חמורות. על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, לראיה, הסיכוי של נהג שיכור להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית גבוה פי 17 מאשר נהג שאינן צרך אלכוהול. לא קשה למצוא סיבות בגינן נהיגה שכזו נחשבת למסוכנת, כאשר בין ההשפעות השליליות של האלכוהול על הנהג ניתן למנות האטה של מהירות התגובה, פגיעה בכושר ההתמצאות, פגיעה בשיקול הדעת, הפחתת הקשב של הנהג ועוד. בהמשך לכך, נהיגה בשכרות כרוכה במקרים מסוימים בהתנהגויות אחרות הנחשבות למסוכנות, דוגמת אי חגורה של חגורת בטיחות, מה שמגדיל את הסיכויים לנזקים משמעותיים בעקבות תאונת דרכים, חלילה.

כל הסיבות להימנע מנהיגה בשכרות

כל הסיבות להימנע מנהיגה בשכרות

הענישה כגורם הרתעה מרכזי

בתנאים האלה, לא מפתיע מדוע בישראל, כמו בכל מדינות העולם, העונשים בחוק, לעוברים על עבירת תעבורה זו, נוטים להיות חמורים בכל קנה מידה. העונש המינימלי עבור נהג שנתפס כשהוא נוהג כאשר בגופו כמות אלכוהול העולה על זו המותרת הוא פסילת רישיון בת שנתיים. במקרה ולאדם היסטוריה של עבירות תעבורה, בדגש על נהיגה תחת השפעת אלכוהול, צפוי העונש להיות חמור אפילו יותר. רק במקרים חריגים יקבל הנהג עונשים הנמוכים מאלה, כאשר על השופט המחליט על כך לנמק זאת היטב. כאשר נהיגה בשכרות מסתיימת בתאונת דרכים קטלנית ובה הרוגים, עצם היותו של הנהג שיכור צפויה להפוך את העונש שלו לחמור גם כן. לא פעם, מוחלט להעמיד את הנהג לדין על עבירת הריגה, ולא בהכרח גרימת מוות ברשלנות, כמו במקרה של תאונת דרכים "רגילה". רף הענישה, גם מהבחינה הזו, נמצא במגמת עלייה, עם החלטה תקדימית שהתקבלה ב-2011 ואשר דורשת 5.5 שנות מאסר לנהג שהורשע בעבירה זו.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat