ענישה

פניית שר התחבורה שאול יהלום, באופן אישי לשופטי התעבורה בקריאה להחמרת הענישה – פגיעה בעקרון אי התלות של המערכת השיפוטית והפרת עקרון הפרדת הרשויות

כפי שפורסם פנה שר התחבורה שאול יהלום פנה לציבור שופטי התעבורה בעת שזומן לשאת דברים בהשתלמות של שופטי התעבורה בישראל, בקריאה אישית להחמיר עם הנאשמים בעבירות תעבורה. השר ציין כי מתוך 24 מקרים בהם הורשעו נהגים בגרימת תאונות דרכים קטלניות, רק ב – 6 הוטל מאסר בפועל, כשהגבוה מביניהם היה 15 חודשי מאסר. התערבות זו פוגעת בעקרון הפרדת הרשויות באשר השופט אמור להיות תלוי רק בחוק ובמצפונו.

אם השר חפץ לגרום להחמרה בענישה, הדרך היחידה העומדת לו הינה דרך החקיקה, כאשר החקיקה היא בידי הרשות המחוקקת. פניה ישירה לשופטים עלולה לפתח תלות של שופט התעבורה ברשות המבצעת. השופט עלול לחשוש שמא העונש שיטיל עלול לא למצוא חן בעיני ב"כ התביעה והוא עלול להתלונן עליו בפני השר. מן הראוי שדברים אלו יילקחו בחשבון דווקא בימים אלו כאשר הציבור החרדי קם למרוד בעיקרון שלטון החוק ובדיקטטורה של ביהמ"ש העליון כלשונם. השר הכואב כמו כולנו את התוצאות הרות האסון של מכת תאונות הדרכים "שהן כנגע שפשט במדינה" כלשונו של נשיא ביהמ"ש העליון בדימוס מאיר שמגר, ראוי שיזהר בלשונו שלא להלך אימים על שופטי התעבורה.

 

אומנם כולנו חפצים להגיע הביתה בשלום ולא להיפגע חלילה בתאונת דרכים אך יחד עם זאת כל אחד מהציבור כולל השר עצמו עלול להיות נאשם בביהמ"ש לתעבורה ועל הציבור להמשיך ולתת אימון במערכת המשפטית האמורה להיות נקייה מכל השפעה זרה. על הנאשם לבטוח בשופט ולהניח כי דינו ייגזר על פי מידת העונש הראויה על פי שיקול דעתו הענייני של השופט. על הנאשם לבטוח בשופט כי הוא יגזור את דינו על פי שיקול דעתו הענייני של השופט ולא מתוך החשש שמא גזר הדין לא ימצא חן בעיני השר.

 

המשך

 

 

 קרא עוד על:

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat