עונשים על עבירת נהיגה בשכרות

זוהי אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר, וזו שכוללת בתוכה רמת סיכון גבוהה במיוחד. הכוונה, כמובן, היא אל נהיגה בשכרות, מהווה כיום כ-5% מבין תאונות הדרכים – אחוז שנמצא במגמת עליה, למרבה הצער. כיום, נהיגה תחת השפעת אלכוהול (או סמים) זוכה לעונשים כבדים מצד בתי המשפט השונים, שמגלים כלפיה אפס סובלנות. הנה כל מה שחשוב לדעת על עבירת התאונה הזו.

העונשים המקובלים בחוק

בהתאם לתיקון לפקודת התעבורה משנת 1995, העונש המינימלי המוענק כאשר נהגים נתפסים בעבירה עומד על שנתיים פסילה בפועל לפחות, כאשר יוצאות מכלל זה נסיבות מיוחדות. מעבר לפסילה, מאוחסן הרכב למשך תקופה של חודש ימים ומתבצעת פסילה מנהלית, במקום, לחודש ימים.
באם המדובר בנהג שהורשע באותה עבירה בשנה הקודמת, פסילת הרישיון תעמוד על ארבע שנים לפחות. זאת ועוד, מצב בו נגרם מוות של אדם בתאונת דרכים עקב נהיגה בשכרות מוגדר כהריגה לכל דבר ועניין, על כל ההשלכות שבכך.

הכמות לא בהכרח קובעת

ברמת ההגדרה, אדם נחשב לשיכור כאשר בדמו ריכוז אלכוהול העולה על 50 מיליגרם לכל 100 מיליליטר של דם, או 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר (בעת נשיפה). עבור נהגים צעירים הכמות קטנה עוד יותר, ועומדת על 10 מיליגרם אלכוהול ל-100 מילילטר דם, או 50 מיקרוגרם אלכוהול בנשיפה.
יחד עם זאת, המציאות מראה שהעונש לא בהכרח תלוי בכמות האלכוהול שנמצאה מעבר לרף הזה. המטרה היא להרתיע את הנהגים, כך שעונש חמור עלול להיות מוטל גם על נהגים שבגופם כמות קטנה יחסית. עם זאת, בלא מעט מקרים יש התחשבות בכמות האלכוהול.  כך, למשל, כאשר "בדיקת המאפיינים" המתייחסת להתנהגותו של האדם – היציבה שלו, ההליכה, הדיבור וכן הלאה – מצביעה על השפעה מעוטה יחסית. מה שכן, את עיקר תשומת הלב והחשיבות מקבלת, בצדק גמור, הבדיקה ה"רשמית", באמצעות בדיקת הינשוף.
ליקויים שונים בהליך הבדיקה עלולים אף הם להקטין את העונש. ואגב, קיימים הבדלים בגישות ובעונשים גם בין יחידות תביעה שונות.
עונשים על עבירת נהיגה בשכרות

עונשים על עבירת נהיגה בשכרות

אז מה עושים?

ההמלצה הברורה ביותר, למען בטחונכם וכדי למנוע הגשת תביעה נגדכם, היא, כמובן, לא לנהוג לאחר שתיית אלכוהול, בשום מצב. כאשר כן נכנסים להליך משפטי, צריך לזכור שתמיד יש מידה מסוימת של סיכון, כאשר הסטטיסטיקה מצביעה על כך שהסיכויים לזיכוי קטן במידה משמעותית מאשר הסבירות להרשעה. לכן, רבים ממליצים לנסות להגיע להסדר טיעון זה או אחר, בעזרת עורך דין הבקיא בתחום.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat