הקלת הענישה עקב נהיגה בשכרות

להאזנה:

 

אין ספק כי האשמה בנהיגה בשכרות מהווה מהלומה לא פשוטה, המאיימת על יכולתו של הנאשם להמשיך ולקיים אורח חיים תקין. יתר על כן, לא פעם מואשמים בעבירה זו גם מי ששתו לתומם במסיבה, אך חרגו מהכמויות המותרות בחוק. לכן, חשוב לדעת כי צוות משפטי רציני כמו זה הקיים במשרד עורכי דין אורון, עשוי להוביל להקלת העונשים ואף לביטול התיק מיסודו.

 

מציאת טעויות בהליך איסוף הראיות

 

תביעה המוגשת אל בית משפט לתעבורה בגין נהיגה בשכרות מתבססת על חומרים וראיות שאספו השוטרים בזירה, כגון בדיקת מאפיינים וינשוף, וכן על בדיקות נוספות שנערכו בתחנה כמו דם ושתן. משרד עורכי דין בעל מומחיות בתחום עשוי בהחלט לגלות תקלות בהליכי איסוף הראיות, כגון ינשוף שלא כויל בצורה נכונה ופגמים באמינותו של המכשיר. דוגמא נוספת היא אי עמידה מטעם שוטרי התחנה בחובת ההסבר לפני בדיקת דם, או בחובת ההסבר הנוגעת לסירוב לביצוע הבדיקות. מעבר לכך, בדיקות דם ושתן אמורות להתנהל על פי נהלים ברורים ומוגדרים, החל בכלים ובערכות הייחודיות, ועד לדרך האריזה והמשלוח למעבדת הזיהוי הפלילי. עורך דין מיומן עשוי לגלות בכל אחד מהנהלים הללו שגיאות שיובילו לביטול האישומים, או ישמשו ככלי מהותי בעת ההגעה להסדר טיעון.

הקלת הענישה עקב נהיגה בשכרות
הקלת הענישה עקב נהיגה בשכרות

הסדר טיעון במקרה של נהיגה בשכרות

 

הסדרי טיעון מהווים אמצעי מקובל ונפוץ לפשרה בין התביעה להגנה במקרי נהיגה בשכרות. בעיקרון, מדובר בהסכם בו מסכימה התביעה להקל בהאשמות או בעונש המבוקש, וזאת בתמורה להודאת הנהג באישומים. למרות ההודאה באשמה, במקרים רבים קיים יתרון ברור בהגעה להסדרי טיעון, שכן הם חוסכים את הצורך בניהול משפט יקר עם איום חמור המתנוסס מעליו. בנוסף, הם מאפשרים להגיע לרף ענישה הולם התואם לעבירה עצמה, בעוד שהחוק היבש מורה על ענישה מינימאלית חריפה גם במקרים קלים יחסית. עוד יש לציין, כי בהסדרי הטיעון ניתן להתחשב בשיקולים כגון כמות האלכוהול שנתפסה בדם, עבר תעבורתי נקי, ותק הנהיגה וראיות נוספות העומדות לימין הנאשם. על כן, עורכי דין בעלי מיומנות מרובה והיכרות מעמיקה עם הנהלים והדמויות הפועלות, עשויים בהחלט להגיע להסדר טיעון שיחסוך ממון נכבד וחודשים ארוכים של שלילה.

 

 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

משרד עורכי דין אילון אורון

עו"ד אילון אורון הינו אחד מעורכי הדין המובילים בייצוג בתיקי התעבורה ברחבי המדינה מזה למעלה מ-40 שנה.

משמש יו"ר (משותף) של ועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

הרצה רבות במסגרת שונות בתחום. מופיע תדיר בתוכניות טלוויזיה, רדיו בנדון.

כתב לאורך השנים מאמרים בכל אחד מהעיתונים היומיים, ומשמש אוטוריטה בתחום.

בנוסף אף הוציא לאור מספר ספרים בתחום, לרבות אנציקלופדיה המונה עשרות אלפי ערכים הנוגעים למשפטי התעבורה.

במשרדו עורכי דין המסייעים לו ואשר התמחו בתחום מזה שנים רבות, כולל שני בניו.