מדוע לא נרצה לבצע עבירה של נהיגה בשכרות

בשנים האחרונות גברה מאוד התופעה של נהיגה בשכרות. לדברי מומחים בתחום, המודעות בקרב חלקים רבים בציבור לסיכון הכרוך בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים משכרים אחרים גברה, אמנם, אך עדיין איננה מספקת.

לא כדאי להסתכן

כאשר רואים את הסטטיסטיקה אודות עבירות תנועה הקשורות עם נהיגה בשכרות עשויה התמונה המתקבלת להטעות. לדברי ברי סמכא בתחום, בסביבות חמישה אחוזים מכלל תאונות הדרכים מתרחשות בשל מעורבות של נהגים שנמצאים במצב של שכרות. לכאורה, חמישה אחוזים נשמעים מעט, אולם יש לקחת בחשבון כמספר נקודות חשובות.

 • תאונות קשות עם נפגעים – מספר התאונות הנובעות מנהיגה בהשפעת אלכוהול, עם נפגעים, אינו קטן כלל במספרים מוחלטים.
 • סיכוי גדול יותר לתאונה – למצב של נהיגה בשכרות יש תרומה משמעותית בהגדלת הסיכוי לתאונה, לעומת נהיגה שלא מלווה בשתייה מופרזת.
 • מהירות תגובה נמוכה – שתיה, גם בכמות המותרת על פי החוק, מביאה למהירות תגובה נמוכה יותר ורפלקסים איטיים יותר.

יש לדעת ולזכור היטב – גם כאשר מרגישים בשליטה, השתייה משפיעה על יכולת הנהיגה ובהחלט לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. נהג תורן, בסבב, הוא פתרון מצוין. 

מדוע לא נרצה לבצע עבירה של נהיגה בשכרות

מדוע לא נרצה לבצע עבירה של נהיגה בשכרות

 

עונשים חמורים בהחלט

 

ההשפעה של נהיגה בשכרות מבחינת הסטטיסטיקה של תאונות הדרכים לא נעלמה מעיניו של המחוקק. גם בית המשפט מתייחס  ברצינות רבה לבעיית הנהיגה בשכרות והעונשים על כך חמורים וקשים.

נהגים שנתפסו כאשר בדמם אחוז אלכוהול שמעל המותר עשויים להיענש קשות, מן ההיבט של שלילית רישיון הנהיגה (פסילה). ראוי לציין שאין זה משנה אם אחוז האלכוהול בדם היה משמעותי מאוד או רק חורג במעט מהמותר, הענישה יכולה להגיע לכדי שנתיים פסילה. למותר לציין שהענישה במקרה של תאונה עם נפגעים עשויה להיות משמעותית במיוחד.

בית המשפט נוטה להטיל אחריות מיוחדת על מי שנהג במצב של שכרות ופגע באדם אחר. ההנחה היא שאדם סביר יודע שבנהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא מעמיד את עצמו וכן אחרים בסכנה. שתיה ונהיגה היא, במילים אחרות, נכונות מודעת לקחת סיכון של גרימת נזק. לכן, בתאונה עם הרוגים, למשל, עשוי בית המשפט להתייחס אל הנהג הפוגע בחומרה. דינו יהיה כדין אשם בהריגה, עבירה שהיא מהחמורות ביותר.

 

 

לא כדאי, משום בחינה

 

אם נרצה לסכם, הרי שנהיגה בשכרות אינה כדאית, משום בחינה שהיא. הסכנה כאן היא מכמה בחינות:

 • סיכון מוגבר לפגיעה עצמית.
 • סיכון מוגבר לפגיעה באחרים.
 • סיכון להיות מואשם בעבירה חמורה.
 • סיכון מוגבר לשלילת רישיון לתקופת זמן ארוכה.

 

קרא עוד על:


אי ציות לרמזור אדום

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

כמות אלכוהול מותרת בדם

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


  Call Now Button
  WhatsApp chat