האם כדאי לסרב לבדיקת נהיגה בשכרות?

נהיגה בשכרות- האם כדאי לסרב לבדיקה?

נהגים רבים חוששים לעבור בדיקת אלכוהול, חלקם מתוך ידיעה כי שתו אלכוהול בכמות מופרזת בעוד אחרים חוששים לשווא. סירוב לבדיקה עלול לגרום לתוצאות מרחיקות לכת ולהכבדה בעונש המוטל על הנהג. חשוב לדעת כי תקנות התעבורה מסמיכות את השוטרים לבצע בדיקת אלכוהול כל עוד הם הקפידו על ביצוע התקנות הקבועות בחוק, כמו מתן הסבר על מהות הבדיקה ומטרתה. החוק בישראל קובע כי נהג שמסרב לבדיקת שתן לפי דרישת שוטר, רואים בו כמי שנהג בשכרות וכיום בתי המשפט נוהגים להחמיר בפסיקתם והנהג עלול לאבד את רישיונו למשך שנתיים.

להתחמק מעונשי נהיגה בשכרות

ישנם נהגים אשר מסרבים לבדיקת ינשוף או לבדיקות אחרות כמו בדיקת שתן ובדיקת דם מתוך אמונה כי כך יוכלו לחמוק מעונש מחמיר בעניינם או לקבל עונש מופחת. לאמונה זו אין בסיס ממשי במציאות וכל עורך דין תעבורה לרוב ייעץ ללקוח שלו לעבור את הבדיקה. יש לציין כי גם אם נתפסים על נהיגה בשכרות ולא מסרבים לבדיקות השונות ניתן למזער את העונש בהמשך על ידי ייצוג משפטי, במיוחד אם זו עבירה ראשונה וכל עוד הנהג לא היה מעורב בתאונת דרכים קשה.

לכן, כדאי לדעת כי נהגים אשר מסרבים לבדיקות השונות מסתכנים בשלילת רישיונם באופן מידי על ידי השוטר שעצר אותם לבדיקה, ויש לציין כי במקרים מסוימים עלול השוטר להפעיל את סמכותו על פי חוק ולהחליט על החרמת הרכב. עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן לצאת זכאים בבית המשפט אם מצליחים להוכיח כי השוטר לא הסביר לנהג שעצר לבדיקה מהי משמעות הסירוב לבדיקה שנדרש לבצע.

האם כדאי לסרב לבדיקת נהיגה בשכרות

האם כדאי לסרב לבדיקת נהיגה בשכרות

עונש על נהיגה בשכרות

עונשים על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ברמה גבוהה מזו המותרת בחוק עלולים להביא לשלילת רישיון לשנתיים ומעלה. במידה והנהג נתפס פעם נוספת באותה השנה על נהיגה בשכרות ימוצה עמו הדין והוא עלול לאבד את רישיונו לתקופה של 4 שנים. בעבירות חוזרות על עצמן רשאי בית המשפט להחמיר עם הנאשם ולהורות על עונשי מאסר בפועל. ייעוץ וליווי משפטי ע"י עו"ד תעבורה חשוב מרגע הדרישה לבדיקות השונות ובהתאם למקרה ימליץ עורך הדין ללקוח שלו האם לעבור את הבדיקה. בהתאם לתוצאות ייצג עו"ד את הנאשם בפני בתי המשפט וקציני המשטרה ויפעל להוכיח את זכאותו של הלקוח או להפחית את עונשו.

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat