פסילה עכשיו או לעולם לא

* פסילה מנהלית * שופטת ביטלה פסילה מנהלית של רשיון נהיגה, מאחר שקצין המשטרה החליט עליה זמן רב לאחר העבירה

 

נהג מונית היה מעורב בתאונת דרכים בצומת מרומזר בגבעתיים. לפי חומר החקירה אשר בתיק המשטרה, חצתה ילדה כבת 9 את מעבר החציה שלפני הצומת, הנהג המשיך בנסיעתו ופגע בה במעבר.

עקב התאונה נחבלה הילדה ופונתה לביה"ח. בנסיבות כאלו קיימת סמכות לקצין המשטרה לשלול את רשיון הנהיגה ל-60 יום מינהלית, וזאת על מנת להרחיק נהג מסוכן מהכביש.

מסתבר כי הרשיון נשלל ע"י הקצין 33 יום לאחר אירוע התאונה, וזאת למרות שעדותו של הנהג נגבתה כבר ביום התאונה עצמה. בנסיבות אלו החליטה שופטת התעבורה בתל-אביב, אורנה שדמי, לבטל את הפסילה המינהלית ולהחזיר לנהג המונית את רשיונו לנהוג, וזאת כיון שהקצין לא שלל את הרשיון מיידית.

בנימוקי ההחלטה כתבה השופטת כי לקצין ניתנה סמכות מעין שיפוטית, וזאת בגין חוסר האפשרות לשפוט נהג מיד עם ביצוע העבירה. הקצין חייב לשלול את הרשיון לאלתר, וזאת אם הוא סבור כי המשך הנהיגה תסכן את הציבור.

כיוון שחלפו 33 יום מיום התאונה, והמעורבים (נהג המונית והילדה) נחקרו בו ביום, ונהג המונית המשיך ונהג במשך כל אותה תקופה, הוחמצה מטרת הפסילה, ובנסיבות אלו כבר לא הייתה לה הצדקה.

בהמשך כתבה השופטת כי אם ביהמ"ש ירשיע את נהג המונית, ישקול אם להטיל עליו עונש של פסילה בפועל ולאיזו תקופה. בשלב זה אין להקדים את ענישתו להרשעתו, וכתוצאה מכך בוטל צו הפסילה, והרשיון הוחזר לנהג המונית.

 


המשך

 

 

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat