מי חייב בזכות הקדימה? – זה שעולה (משאית) או זה שיורד (פרטית)

לעתים רבות, נגרמות תאונות דרכים עקב מפגש כלי רכב ביציאות ממחלפים בין הרכב היורד מהמחלף במגמה להשתלב בתנועה השוטפת לבין הרכב אשר נהגו נוסע בנתיב בו מתכוון נהג הרכב היורד להשתלב וזאת עקב כוונתו של נהג הרכב הנוסע באותו נתיב לסטות ימינה במגמה לעלות במחלף הבא.

נהגי משאיות, יותר מנהגים אחרים, מעורבים בתאונות כגון אלו ולעתים רבות מוגשים נגדם כתבי אישום וזאת כאשר אותם נהגים לא הבחינו ברכב הפרטי לפני אירוע ההתנגשות.

יחד עם זאת, גם במקרה שנהג המשאית לא מבחין ברכב הפרטי שהתנגש בו, אל לו לאבד את התקווה לצאת זכאי בדינו למרות הגשת כתב אישום נגדו לביהמ"ש לתעבורה.

נהג משאית הואשם כי נהג את רכבו בשעה 08:00 בבוקר בנתיבי איילון מכיוון דרום לכיוון צפון והתקרב עמו למחלף ארלוזרוב וזאת במגמה לסטות בהמשך הדרך ימינה ולעלות באותו המחלף.

באותה העת נהגת רכב פרטי ירדה ממחלף השלום לתוך נתיבי איילון במגמה לסטות שמאלה לנתיב השני מימין ולהמשיך בנסיעה ישר צפונה.

בהמשך הדרך ארעה התנגשות בין שני כלי הרכב.

ע"פ שנטען בכתב האישום, נהג המשאית חטא בחוסר זהירות בכך שסטה לפתע ימינה אל עבר נתיב נסיעת המכונית הפרטית, חסם את דרכה וגרם להתנגשות בין כלי הרכב. כתוצאה מההתנגשות רכבה של נהגת הפרטית הסתחרר, הנהגת איבדה את השליטה ברכב ועקב כך נגרמו לה חבלות בגופה.

שופט התעבורה בת"א ציון קפאח זיכה את נהג המשאית. בנימוקי פסה"ד כתב השופט כי בפניו העידו שני הנהגים המעורבים בלבד. הנאשם הודה במרבית עובדות כתב האישום אך טען כי אומנם התכוון לעלות במחלף ארלוזרוב אך עוד בטרם החל לעשות כן התנגשה בו עדת התביעה.

בפסק הדין כתב השופט כי הנאשם ועדת התביעה הם בעלי עניין מובהק בתוצאות המשפט, ועל כן כותב השופט לא ניתן היה בנסיבות העניין לקבוע ממצאים בטוחים בהסתמך על עדויותיהם בלבד.

בהמשך כתב השופט כי במענה לשאלות הסניגור האם אכן עבר הנאשם מנתיב לנתיב, השיבה עדת התביעה "אני לא יודעת ב- 100% אם (הנאשם) עבר נתיב" ובהמשך אמרה העדה "אני לא זוכרת אם (הנאשם) עבר נתיב". די בתשובות אלה, כך ע"פ השופט כדי לעורר ספק לגבי אשמת הנאשם.

סוף דבר, נהג המשאית, למרות שלא הבחין בנהגת הפרטית לפני התאונה; (בעדותו אמר הנהג "שמעתי רעש ועמדתי"), למרות זאת ונוכח הספק שנוצר בעקבות תשובותיה של עדת התביעה בחקירה הנגדית, זוכה הנאשם מאחריות לגרימת התאונה.

 

 

 קרא עוד על:

 

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

נהיגה בשכרות

כמות אלכוהול מותרת בדם 

 

 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat