זהירות שוטר – פתח דבר

  
פתח דבר
 

בתי המשפט נוטים להחמיר עם נהגים המעורבים בתאונות דרכים, כשהם באים לקבוע את מידת אחריותם לגרימת התאונה שבה הם היו מעורבים.

 

מי שמקבל רשיון לנהוג איננו מקבל רשיון להרוג, ועל כן יהא חייב באחריות לגרימת תאונת דרכים, אפילו אם לאירוע התאונה תרם הנהג המעורב או הולך הרגל שהתפרץ לכביש בחוסר זהירות. שכן, הנהג היה עשוי למנוע את התאונה, לו נהג מלכתחילה בזהירות תוך ציות לתקנות התעבורה ותוך נסיעה במהירות סבירה המתאימה לתנאי הדרך.

בנסיבות אלו, יימצא הנהג אחראי, כאמור, אפילו אם הולך רגל רשלן הפתיע אותו כשהתפרץ לכביש, זאת בתנאי שיוכח שאילו היה נוהג במהירות סבירה ומתאימה לנסיבות, היה יכול למנוע את התאונה. במקרה אחר, כאשר בכיוון נסיעת הנהג הנאשם בגרימת התאונה היה מוצב תמרור "עצור" או תמרור "תן זכות קדימה" שהוא לא נענה לו הוא יימצא אשם, אפילו אם הנהג האחר המעורב בתאונה נסע במהירות מופרזת ובחוסר זהירות.

זהירות שוטר – פתח דבר

זהירות שוטר – פתח דבר

נהגים המעורבים בתאונות דרכים קטלניות ניתן להאשימם בעברה חמורה של הריגה, שהעונש בגינה הנו עד 20 שנות מאסר.

 

כאשר נהג מסתכן במודע בתקווה ש"לי זה לא יקרה" וכתוצאה מהתנהגות זו נגרם מותו של אדם, יואשם הנהג העבריין בעברה מסוג פשע הריגה. לעומת זאת, אם יגרום הנהג לתאונה בחוסר תשומת לב של רגע , אפילו אם תהיה זו תאונה קטלנית, יואשם הנהג בגרימת מוות ברשלנות, עברה שהעונש בגינה הנו עד שלוש שנות מאסר.

 

נהגים אשר מורשעים בגרימת תאונת דרכים קטלנית, נענשים לעתים בעונשי מאסר בפועל גם במקרה של עברה קלה יותר – של גרימת מוות ברשלנות. בהשוואה לכך,במקרה של הרשעה בהריגה, הנטייה היא להטיל עונש של מאסר ממשי שלעיתים מגיע אף למספר שנים. בכל מקרה, נענשים הנהגים המורשעים בגרימת תאונת דרכים קטלנית בפסילת רשיון הנהיגה לתקופה של חמש, עשר, חמש עשרה שנים, לעתים לשנים רבות יותר ואפילו לצמיתות.

המשך פתח דבר

 

 

קרא עוד על:


אי ציות לרמזור אדום

נהיגה ללא רישיון

 

נהיגה במהירות מופרזת

 

תאונת דרכים ללא נפגעים

 

נהיגה בשכרות

 

עבירות תעבורה 

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat