ההסבר המקוצר לנהיגה תחת השפעת אלכוהול

משטרת ישראל ורשויות האכיפה החלו בשנים האחרונות להחמיר עם נהגים הנתפסים בנהיגה בזמן שכרות. נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסכנת את חיי הנהג, הנוסעים ברכבו ואת חיי שאר הנהגים והולכי הרגל. מחקרים רבים נערכו בתחום זה והוכיחו מעל לכל ספק כי נהיגה בשכרות מסוכנת מאחר ויש ירידה במוטוריקה הבסיסית, בכושר מהירות התגובה ובכושר קבלת ההחלטות תחת השפעה אלכוהול. תקנות התעבורה קובעות את הרף החוקי לריכוז אלכוהול בדם או באוויר הננשף למכשיר מדידה. במידה ותפסו אתכם נוהגים תחת השפעה אלכוהול חשוב לפנות במהירות לשירותיו המקצועיים של עורך דין תעבורה כאשר כדאי לדעת כי ניתן לפנות לעורך הדין טרם הדרישה לבדיקת ינשוף או כל בדיקה אחרת לה מוסמך השוטר.

ייצוג וליווי משפטי על ידי עורך דין תעבורה

נהיגה בשכרות-1
יש נהגים אשר מסרבים לבדיקת ינשוף או לכל בדיקה אחרת לגילוי אלכוהול כמו בדיקת שתן או בדיקת רוק אך כדאי לדעת כי סירוב לבדיקה עלול להוביל לתוצאות קשות יותר כמו עונש כבד בבית המשפט או לשלילת רישיון הנהיגה במקום על ידי השוטר. במקרים מסוימים רשאי השוטר לעכב את החשד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול למשך שלוש שעות ויש מקרים בהם הוא יחליט על החרמת הרכב. לכן, מומלץ לפנות באופן מידי לעורך דין מקצועי בדיני תעבורה ולקבל ייעוץ וייצוג משפטי בחקירה ובפני הערכאות המשפטיות.

פקודת התעבורה

פקודת התעבורה בישראל קובעת בסעיף 64 ב' כי שוטר אשר דורש מנהג לעבור בדיקת ינשוף, שתן או דם חייב להסביר לנהג את מהות הבדיקה ועליו להסביר מהן השלכות הסירוב לכך. על השוטר לקבל את הסכמת הנהג לעבור את הבדיקה וסעיף 64 ד' קובע כי אדם המסרב לבדיקת ינשוף לפי דרישת שוטר רואים בו כמי שנהג בשכרות, ויש לכך השלכות כבדות. כאמור, החוק אוסר על נהיגה בשכרות ולכן המחוקק קבע כי אם ריכוז האלכוהול בגוף עולה על 50 מ"ג אלכוהול ב- 100 מ"ג דם או מעל 240 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף יקבע כי האדם נהג בשכרות.

בדיקת השכרות הנפוצה ביותר היא בדיקת הינשוף ותוצאות הבדיקה מהוות ראיה למשטרה ולבתי המשפט כדי להוכיח את שכרותו של הנהג. עורך דין תעבורה יכול לסייע לנהג להיחלץ מהעבירה והעונשים הכבדים המוטלים בגינה, במקרים מסוימים עורך הדין מביא לזיכוי מלא, לביטול האשמה או להפחת ניכרת בעונש.

 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat