מתי ניתן לצאת זכאי מעבירה של נהיגה בשכרות – עו"ד תעבורה – אילון אורון

34.נט. שכרות- ינשוף-"זמנים"-בדיקת המאפיינים (הלא תקינה) נעשתה לאחר בדיקת הנשיפה-זיכוי –

שופט התעבורה בפ"ת ש.נחשון זיכה נאשם מנהיגת רכב בהיותו שיכור (475 מק"ג)כיוון שלא הוכח כי השוטר אשר הפעיל את הינשוף המתין 15 דקות. בנוסף קבע השופט כי לא ניתן במקרה דנן להרשיע בנהיגה בשכרות  עפ"י בדיקת המאפיינים על אף שלא הייתה תקינה וזאת משלא הוכח כי בדיקת המאפיינים נעשתה לפני בדיקת הנשיפה בניגוד להנחיות. לעניין זה קבע השופט:

 

"אמנם ניתן להרשיע הנאשם בנהיגה בשכרות גם עפ"י דו"ח המאפיינים אולם גם בנושא זה, לאחר בדיקת דו"ח המאפיינים, שכאמור מולא לגבי שעה שבה נערכה בדיקת הינשוף, דו"ח המאפיינים אינו מוחלט כנגד הנאשם, שכן למרות עמידתו הלא  יציבה, לא החטיא את מבחן האצבע יד ימין לאף בעיניים עצומות כפי שלא החטיא גם מבחן האצבע יד שמאל לאף בעיניים עצומות(ת2 סעיף 3) וריח אלכוהול כשלעצמו אין בו די לצורך הרשעה בנושא שכרות כפי שהתנהגות רדומה גם היא לא מוכיחהבמידה הנדרשת כי היא תוצאה של שכרות הנאשם.   לאור האמור מחליט ביהמ"ש לזכות את הנאשם מפאת הספק  הסביר, כאמור לעיל." –ת 7900/06 (תעבורה פ"ת) מי" נ' ביריוקוב גרגורי, הכרעת דין מיום 28.6.07 (הסנגור אלעד שור- ממשרד עו"ד תעבורה אורון).
מתי ניתן לצאת זכאי מעבירה של נהיגה בשכרות - עו''ד תעבורה - אילון אורון

מתי ניתן לצאת זכאי מעבירה של נהיגה בשכרות – עו"ד תעבורה – אילון אורון

34.ס. שכרות – ינשוף – "זמנים" – בדיקת מאפיינים לא תקינה – זיכוי – שופטת התעבורה בנתניה ר.בן יששכר זיכתה נאשם בעבירת שיכרות וזאת כיוון שעפ"י תדפיסי תוצאות הבדיקה, הבדיקה במכשיר החלה ב- 4:53 ו אילו עפ"י הדו"ח הנאשם נעצר באותה שעה. לאור זאת קבעה השופטת כי שעת ההפעלה אינה נכונה. בנוסף השוטר פעל שלא בהתאם להנחיות בכך שביצע בדיקת מאפיינים לאחר ביצוע בדיקת ינשוף ולא לפני. בבדיקת מאפיינים נמצא כי עמידת הנאשם הייתה יציבה אך הלך על הקו כשהוא מתנדנד. השופטת קבעה כי לא ברורה לה הסתירה  בין המאפיינים הנ"ל ולכן קבעה כי אין בממצאי בדיקת המאפיינים כדי להצדיק הרשעה.
לגבי הטענה לפיה בדיקת הכיול צריך שתעשה במקום בו נעשתה בדיקת השכרות, טענה זו לא התקבלה ע"י השופטת באשר לטעמה: "על פי נוסח תקנה 169ז (א) בדיקה במכשיר תעשה לאחר בדיקות מקדימות ואין הכרח, כי הבדיקות המקדימות יתבצעו באותו מקום". – ת 2989/06 (תעבורה –  נתניה) מ"י נ' שימאה רועי, הכרעת דין מיום 19.4.07.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat