נהיגה בשכרות – 34.קט. שכרות – מרווח טעות של הינשוף – זיכוי

שופט התעבורה בירושלים דר' א. טננבוים זיכה נאשם מעבירה של נהיגה בשכרות על סמך בדיקת ינשוף "שהראתה מדידה של 260 מק"ג". השופט קבע כי לאור פסקי דין קודמים שלו בעניין עוזרי – אבישר(11893/07 יחד עם 8578/07), "לא ניתן להרשיע על סמך מדידה של עד 300 מק"ג באשר מדידה כזו אין בה די כדי להוכיח כי הכמות האמיתית בדם הייתה לפחות 240 מק"ג וזאת מחמת כשלים בתחזוקת המכשיר שפורטו שם. לפחות במצב הראייתי הנוכחי, רק במקרה והמדידה היא לפחות 305 מק"ג, יכול בית המשפט להרשיע את הנאשמים בלב שלם". לאור זאת החליט השופט לזכות את הנאשמת ובנוסף "היות ולא היה כל יסוד לאשמה ע"פ המסקנות בפסקי הדין שציטטתי, יש מקום לפסוק לנאשמת תוצאות הגנתה בסך 1000 ₪ ע"פ סעיף 80 לחוק העונשין". כן ציין השופט כי "היה אם תמשך מגמה זו של הגשת כתבי אישום לחינם, לא יהיה מנוס מפסיקת הוצאות ריאליות".

–    ת' 11504/08 (תעבורה ירושלים) מ"י נ' דהן ליטל, פס"ד מיום 17.07.08.

34.קי. שכרות – 24 חודשי פסילה הינו עונש לא מידתי – לקולא –

שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע מ. ברנט, דחתה ערעור על עונש של 11 חודשי פסילה (ללא קיזוז 30 ימיי הפסילה המנהלית) וזאת בגין נהיגת רכב כאשר בגופו של הנאשם נמדדה כמות של 335 מק"ג אלכוהול.בנמקה את דחיית ערעור המדינה קבעה השופטת כי: "נסיבות מיוחדות" שיש בהן כדי להצדיק תקופת פסילה פחותה מזו הקבועה בחוק, לא פורטו בחוק והדבר נתון לשיקול דעתו של בית המשפט". בנוסף צינה השופטת כי: "אין לי ספק כי יש לגזור על הנאשם פסילה בפועל לתקופה ארוכה ומרתיעה, אולם תקופה של 24 חודשי פסילה אשר תחייב את הנאשם לעבור בגילו ובותקו את כל מבחני הרישוי מחדש נראית לי כבלתי מידתית ביחס לנתונים שהוצגו לעיל".

בהתייחסה למידת העונש שהוטל ע"י שופט התעבורה כתבה השופטת כי: "סבורני כי העונש שקבע בית המשפט קמא הינו עונש סביר, מאוזן, הולם ומידתי בנסיבות העניין. בית המשפט קמא שקל את מכלול השיקולים הראויים, הן לקולא והן לחומרא, ונתן להם ביטוי בעת גזירת עונשו של המשיב".

יחד עם זאת מצאה השופטת לאזן את הענישה והטילה על הנאשם מאסר מותנה. לאור אלו, ערעור המדינה על פסילת רשיון הנהיגה נדחה ועל המערער הוטל עונש מאסר מותנה ל- 12 חודשים למשך תקופה של 24 חודשים.

 

–    ע"פ 5037/08 (מחוזי באר שבע) מ"י נ' כרמי ניסן, פס"ד מיום 15.07.08.

להמשך קריאה

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat