על הקשר שבין נהיגה בשכרות לבין צעירים – בישראל

אם גם אתם מרגישים שבשנים האחרונות חלה עלייה בכמות תאונות הדרכים עקב נהיגה בשכרות, אז חשוב שתבינו זו לא רק תחושת בטן. כמעט 20% מן התאונות ישראל הן בדיוק בגלל זה – נהיגה בשכרות.

ואכן יש עלייה בכמות התאונות עקב שתיית אלכוהול ובעיקר של צעירים והיא בבואה לעובדה שיותר צעירים שותים היום מאי פעם, בשיראל. קרה משהו בתרבות השתייה של צעירים היא התעצמה וכל זאת למרות שיש מיתוס שרווח בעבר שגרס שיהודים לא נוהגים לשתות ביחס לגויים. אז ייתכן שהמיתוס הזה התנפץ סופית, לפחות בקרב צעירים.

נתון מעניין נוסף הוא הגיל שבו הצעירים שלנו מתחילים לשתות. מסתבר שכבר בגיל חטיבת הביניים נערים ונערות מרימים את הכוסיות הראשונות שלהם. גם הכמויות שהצעירים שותים הם גדולות מבעבר.

אז נכון, אנחנו עדיין מאחורי אירופה בכמויות צריכת אלכוהול אבל נראה שאנחנו מתחילים להדביק את הקצב. כאשר ערכו שקר ושאלו ישראלים מה כמות האלכוהול שהם צורכים אז יותר מ-45% דיווחו על שתיית אלכוהול לפחות פעם בחודש, ואילו כ-65% צעירים דיווחו גם הם על שתיית אלכוהול.

בירה, יין, וודקה, וויסקי – אנחנו שותים הכול! מעניין לציין שכ-90% מההרוגים בתאונות דרכים אלו הם גברים. כאשר ימי סוף השבוע הם הקטלניים ביותר בישראל, וזה כמובן עולה בקנה אחד עם ההגיון הבריא.

 

אכיפת נהגיה בשכרות

משטרת ישראל מודעת לנתונים האלו, ואכן חל שינוי בממדי האכיפה של נהיגה בשכרות. יש יותר שוטרים ואפשר לראות את משטרת התנועה במרכזים רבים בארץ, בעיקר בסופי סוף השבוע המועדים.

אולם יש לציין יש הרבה חוסר ידע בקרב נהגים צעירם וכן בקרב נהגים מבוגרים באשר לחוקי השתייה בארץ ישראל. לא כולם יודעים כמה מותר לשתות, מה לעשות אחרי ששותים, כיצד להתנהג בבדיקות ינשוף ובדיקות מאפיינים, מה הם העונשים בצפויים וכל זאת למרות שאם שואלים ישראלים על נהגיה בשכרות הם יסכימו כי מדובר במכת מדינה שיש למגר ולעקור מן השורש.

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat