אנציקלופדיה תעבורה – ערך ג`

  1. גרסה (זיכוי) כאשר קיימים שני תרחישים אפשריים להתרחשות התאונה, יקבל בית המשפט את הגרסה המקלה עם הנאשם, אפילו אם התרחיש שתארה התביעה מעט סביר יותר מזה שהציג הנאשם.

– ע"פ (מחוזי ת"א) 70007/01 אלבו נ' מ"י, הסניגור 53, אוגוסט 2001, עמ' 10, טרם פורסם.

 

  1. גישור גישור הנו הליך בו מסייע מגשר מיומן לצדדים כלשהם להגיע להסדר בסכסוך בניהם, בלא שתהא בידיו יכולת ההכרעה. ביסודו עומדת בעיקר העדיפות שיש בפתרון מוסכם ובהעברת הכח והאחריות לצדדים על גורלם, והשאיפה לפתור סכסוכים ביעילות רבה. בפלילי מדובר בהליך גישור שבין מבצע העבירה וקורבנה, והוא מתבסס בעיקר על תורה של צדק מתקן ותאוריות של המחאה. הליך זה מומלץ במקרים בהם מדובר בסכסוך מתמשך ומציע פתרון כולל. הגישור עלול להתאים בעיקר בתיקים של עבריינות נוער, בעבירות רכוש ובעבירות אלימות קלות. בעבירות חמורות יותר משמש ההליך ככלי בתהליך הריפוי של הקורבן ושיקום העבריין. בארץ ניסו כמה מודלים, הן במסגרת שירות המבחן לנוער והן במסגרת יוזמות של שופטים אשר ניסו לערוך גישור לקראת הסדרי טיעון פוטנציאלים בין הצדדים.

גישור בפלילים בין קורבן לפוגע VICTIM OFFENDER MEDITATION- / בני שטיינברג, עו"ד.

         הסניגור 38, מאי 2000, עמ' 3.

 

  1. גרסה (גרסת נאשם) אל לו לבית המשפט לצאת מן ההנחה האומרת, כי העד אמר בחקירה אמת, כל אמת שהוא מוסר בבית המשפט גרסה אחרת. הכללים הנוהגים בקשר לעדות כבושה של עד, נוהגים גם לעניין הערכת מהימנותה ומשקלה של עדות הנאשם.

         תפ"ח 3038/97 מ"י נ' נחמיאס, טרם פורסם, הסניגור 14, מאי 98', עמ' 14.

 

  1. גזר דין (שינויו לקולא) בית משפט השלום משנה את העונש שהטיל על הנאשם מספר חודשים קודם לכך (6 חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות) ומטיל עליו עונש של מבחן ומאסר על תנאי וזאת לאחר שהוא מקבל את טענת הסניגור לפיה, עונש של מאסר, אפילו כזה שירוצה בעבודות שירות, עלול לפגוע בשיקומו של הנאשם.

         ת"פ (שלום – נתניה) 3358/97 מ"י נ' אבבה , טרם פורסם, הסניגור 39, יוני 2000, עמ' 31.

במקרה דומה, בו נתנה חוו"ד של הממונה על עבודות השירות, כי הנאשם לא יוכל לבצע עבודות שירות מפאת מחלתו, משנה בית המשפט את גז"ד וקובע, כי יש בכך משום אי צדק שנאשם בריא יזכה, באותן נסיבות בעונש של עבודות שירות, בעוד שנאשם חולה לא יזכה לכך.

–  ת"פ (שלום חיפה) 4378/99.

 

  1. גרם מוות ברשלנות – לוח ענישה בעבירות הריגה וגרם מוות ברשלנות בתאונות דרכים.    

– הסניגור 11, פברואר 98', עמ' 17.

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat