אי-ציות לאור צהוב ברמזור

אי-ציות  – אור צהוב ברמזור

אור צהוב מהבהב

לפני הופעת האור האדום ברמזור, דולק בכיוון נסיעת הנהג אור צהוב במשך 3 שניות על פי ההנחיות לתכנון רמזורים של משרד התחבורה. אור צהוב ברמזור דינו כדין אור אדום, ולכן חייב נהג לעצור גם כאשר בכיוון נסיעתו נדלק אור צהוב. יחד עם זאת, קיימת הגנה בחוק לנהג אשר לא הספיק לעצור, לאחר שהאור הירוק בכיוון נסיעתו התחלף לצהוב.

 

כמעט התנגש בניידת משטרה שנכנסה לצומת בירוק – זוכה

 

שוטר האשים נהג בכך שחצה באור אדום את צומת הרחובות דרך לוד-פינת האצ"ל בשכונת התקווה בתל אביב. השוטר הגיע לצומת מרחוב האצ"ל, והאור בכיוון נסיעתו התחלף לירוק. בהיותו בצומת הבחין בנאשם המתפרץ לקראתו מדרך לוד באור אדום. השוטר עצר את הנהג בו במקום ורשם לו דוח תנועה.

 

הסוגיה הגיעה לדיון בבית המשפט לתעבורה בתל-אביב בפני השופט גבריאל שטרסמן. השופט פסק שלא ניתן לקבוע על פי עדות השוטר, שהנאשם חצה את קו העצירה באור אדום. שכן, השוטר הגיע מכיוון אחר, וייתכן שהבחנתו לא תאמה  את הרגע המדויק שבו חצה רכב הנאשם את קו העצירה. עם זאת, קבע השופט כי הנאשם עצמו טען שחצה את קו העצירה באור צהוב ובכך הפליל את עצמו. אולם לעניין זה, קיבל השופט את טענת הסניגור שלפיה לא ניתן היה להיעצר לפני הצומת. זאת, הואיל והאור בכיוון נסיעת הנאשם התחלף לצהוב ממש כשהיה על קו העצירה ומהירות נסיעתו 40 קמ"ש. במהירות כזו, זקוק הרכב ללמעלה מ-17 מטרים כדי להיעצר ולכן לא היה באפשרותו להימנע מלהיכנס לצומת. לפיכך, קבע השופט כי הוא מזכה את הנאשם מאי ציות לרמזור אדום מחמת הספק. כמו-כן, נקבע כי דינו של הנאשם הוא לצאת זכאי גם מן עברת אי-הציות לאור הצהוב שביצע .הוא יצא בזיכוי מוחלט.

המשך

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם

    אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA וחלים עליו מדיניות הפרטיות, התנאים וההגבלות של Google.
    WhatsApp chat
    Call Now Button