תפקידו של עורך דין תעבורה

בישראל רמת המינוע נחשבת לגבוהה ביותר, ביחס לגודל האוכלוסייה. במהלך השנים גדל מאוד מספרם של כלי הרכב וכיום הכבישים צפופים ועמוסים באזורים נרחבים. לרוע המזל, מצב זה ביחד עם תרבות נהיגה שלוקה בחסר הביאו למציאות של ריבוי בעברות תנועה, החמרה בעונשים וגם קיומם של נפגעים רבים ואף של הרוגים.

על רקע מציאות זאת, חשוב להכיר את תפקידו החשוב של עורך דין תעבורה. עורך דין זה שניתן להבין שעיקר עיסוקו הוא בעניינים הקשורים לכלי רכב, לחוקים ולתקנות השימוש בדרך וציות לכללים ולחוקים השונים.

 

 

שני כובעים

 

במסגרת תפקידו של עו"ד תעבורה ומתוקף מומחיותו, הרי שהוא עשוי לחבוש שני כובעים. מצד אחד, עורך הדין לענייני תעבורה עשוי להידרש לעמוד לצד אדם המואשם בעבירת תנועה או באי ציות לחוק, בין שהביאו לפגיעה בנפש או ברכוש ובין אם לאו. מצד שני, אותו עורך דין בדיוק עשוי להידרש לייצג את צד שנפגע בתאונת דרכים, שלא באשמתו.

יש לציין שישנם עורכי דין בתחום זה שמבכרים את העיסוק בתחום אחד (דהיינו ייצוג נאשם או לחילופין – אדם שנפגע). בנוסף, ישנם משרדים לעריכת דין שמתמחים בתחום התעבורה ובהם יש עורכי דין אשר לכל אחד תחום מומחיות ספציפי משלו.

 

 

עיסוקים מרכזיים 

 

לדברי עו"ד מובילים בתחום התעבורה, כאשר רוצים לרדת לפרטים אודות עיסוקיו של עורך הדין, ניתן לחלק אותם לכמה תחומים מרכזיים. בין התחומים הללו ניתן למצוא:

  •       נהיגה בשכרות– תופעה קשה שתוצאותיה חמורות. נהיגה בשכרות עשויה להביא לעליה משמעותית בסבירות לתאונה, לתאונה עם נפגעים ואף להרוגים. גם אם לא אירעה תאונה, נהג שנתפס כשהוא נוהג בשכרות עשוי לסבול מעונש חמור של עד שנתיים פסילה.
  • נהיגה במהירות מופרזת – למרות שמספר התאונות שקורות באופן ישיר מסיבה זו יחסית אינו גדול, הרי שחלק ניכר מהתאונות שכן קורות נחשבות לקשות במיוחד. בתחום זה נוהגת המשטרה לבצע אכיפה מוגברת.
  • תאונות דרכים – באופן צפוי, תיקים מרכזיים שבהם לוקחים חלק עורכי דין לענייני תעבורה כוללים מקרים של התרחשות תאונה. מקרים אלה קשים ביותר לצד הנפגע אך גם לצד הפוגע. תחום זה מורכב ביותר ומצריך מומחיות וניסיון.
  • בנוסף, תחומים נוספים כוללים גם פסילה, עבירות מנהליות, נהיגה ללא רישיון ועוד.

 

קרא עוד על:


אי ציות לרמזור אדום

נהיגה ללא רישיון

נהיגה במהירות מופרזת

תאונות דרכים קטלנית

תאונת דרכים עם נפגעים

תאונת דרכים ללא נפגעים

כמות אלכוהול מותרת בדם

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat