עורך דין תעבורה בעולם המשפטי

התחום הרחב של דיני תעבורה נחשב למורכב בקשת המשפטית כיום, כאשר המציאות מראה כי הוא בהחלט עשוי להכניס לתוכו מקרים שעלולים להתרחש אצל כל אחד מאיתנו. התחום של דיני תעבורה, לכן, פשוט מחייב התנהלות מושכלת ומקצועית במצבים חריגים. זה בדיוק הרגע בו נכנס לתמונה בעל מקצוע מרכזי אחד, והוא עורך דין תעבורה.

השירותים של עורכי דין בתחום התעבורה

עורך דין תעבורה, ברמת ההגדרה, הוא כזה הפועל בתוך התחום הרחב מאד של דיני תעבורה, ומייצג את לקוחותיו, לרוב נהגים, אל מול הרשויות הרלוונטיות. המציאות מראה כי המצבים שעשויים להכניס את עורך הדין לתוך המשוואה מגוונים בהחלט, וביניהם ניתן למנות תרחישים דוגמת אלה:
·         נהיגה בשכרות
·         עבירות תנועה אחרות
·         תאונות דרכים – גם בכל הנוגע להתנהלות מול נהגים אחרים או חברות הביטוח
·         היבטים הנוגעים לרישיון הרכב – פסילה מנהלית, למשל
עורך דין תעבורה בעולם המשפטי

עורך דין תעבורה בעולם המשפטי

עו"ד תעבורה חייב, לצורך ביצוע תפקידו, להיות בקיא בחוק עד רמת היסוד, על כל הסעיפים והתקנות הרלוונטיות עבורו. חשובה לא פחות היא ההיכרות עם תקדימים משפטיים, שבתחום דוגמת זה מקבלים חשיבות מכרעת אפילו יותר מאשר בתחומים משפטיים אחרים. עורך דין המתמחה בתחום באופן בלעדי, או לכל הפחות כאחד מבין תחומי ההתמחות העיקריים שלו, צריך להיות הבחירה המובנית מאליה.
עורך הדין, חשוב לציין, בוחן את הנסיבות של מקרה נתון, בין השאר בכל הנוגע להתנהלות של גורמי אכיפת החוק (למשל, משטרת התנועה). באם מתגלה כי הליך הבדיקה באמצעות ינשוף, למשל, נעשה שלא על פי הספר, עלול העונש להיות מוקטן, או אפילו מבוטל לחלוטין. זוהי למעשה משימה מוצהרת של עורך הדין – להקטין ככל האפשר את העונש המוענק ללקוחותיו – כשיש עורכי דין שיפעלו לקבלת עסקאות טיעון עבור לקוחותיהם.

כך בוחרים עורך דין

המציאות מראה שלא מעט גורמים משפטיים פועלים בתחום התעבורה, פועל יוצא של הביקוש הרב לשירותיהם. הבחירה, לכן, צריכה להיות מושכלת, מתוך מטרה למצוא את עורך הדין המתאים ביותר למשימה ספציפית. יש לבחון מהו הניסיון של עורך הדין, ואילו הצלחות משפטיות מאפיינות אותו בשנים האחרונות. כמובן שהעדיפות צריכה להיות לעורך דין שייצג נאמנה לקוחות במקרים דומים, פחות או יותר.
יש להיפגש עם עורך הדין, לראות מהי התפיסה שלו לגבי המקרה ולגבש יחד איתו אסטרטגיית פעולה ראשונית.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat