עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף שהסתיימה באלימות

להאזנה:

 

סיכון כפול – כתב האישום בוטל

נהגת רכב הואשמה כי נסעה במכוניתה ברמת השרון, תוך שהיא מבצעת מספר עבירות תנועה וכמעט פוגעת ברכבו של המתלונן וגורמת לתאונת דרכים, כך עפ"י כתב האישום שהוגש נגדה בבית משפט השלום בת"א. בהמשך, עפ"י כתב האישום, יצאה הנאשמת מרכבה והחלה לצלם בטלפון הנייד שלה את רכבו של המתלונן.

 

באותן נסיבות, יצא המתלונן מרכבו ונעמד מול הנאשמת. המתלונן חטף את הטלפון של הנאשמת מידה, והנאשמת החלה למשוך בחולצתו על מנת לקבל את הטלפון הנייד שלה בחזרה. בהמשך לאותן נסיבות החלו הנאשמת והמתלונן לדחוף זה את זו, כאשר הנאשמת מכה את המתלונן וכל אותה עת ממשיך המתלונן לאחוז בטלפון הנייד של הנאשמת ומסרב להשיב לה אותו. בהמשך לאמור לעיל, נטלה הנאשמת, כך עפ"י כתב האישום את המשקפיים שהרכיב המתלונן על עיניו, הכתה אותו בפניו באמצעותם והם נשברו. בעקבות המעשים דלעיל, נגרמה למתלונן פגיעה בידו וכן נחבל בידיו ודימם.

עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף שהסתיימה באלימות
עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף שהסתיימה באלימות

במעשה זה השתתפה על פי כתב האישום, הנאשמת בתגרה במקום ציבורי והזיקה לרכוש המתלונן שלא כדין. בהמשך לכך הוגש נגד הנאשמת גם כתב אישום בעבירת תעבורה בבית המשפט לתעבורה ועפ"י אותו כתב אישום הנאשמת עקפה רכב תוך סיכון לתאונת דרכים וחציית קו הפרדה רצוף, בניגוד לתקנה 47 לתקנות התעבורה. המדובר בנהגת האוחזת ברישיון נהיגה מזה עשר שנים ובעברה התעבורתי חמש הרשעות קודמות לא חמורות.

הנאשמת חיפשה ופנתה למשרדנו לצורך ייצוגה בתיק התעבורה. כשנחקרה במשטרה בתיק התעבורה, ציינה הלקוחה שלי כי הנהג המעורב התפרץ לכביש ונעצר ואז מרשתי עקפה אותו לאחר שצפרה לו ובהמשך לכך המעורב ביצע פניית פרסה, דלק בעקבותיה ותקף אותה. מרשתי החלה לצלם את המעורב בוידאו ואז אותו נהג ניסה בכח להוציא את מכשיר הטלפון מידה תוך שהוא צועק ומקלל. משהוגש כתב אישום נגד מרשתי גם בהליך הפלילי וגם בבית המשפט לתעבורה ומשצוין בכתב האישום הפלילי כי באותן נסיבות "עברה הנאשמת עבירות תנועה וכמעט גרמה לתאונת דרכים עם רכבו של המתלונן" התקבלה בקשתי לביטול כתב האישום בבית המשפט לתעבורה, וזאת בהגנה של "סיכון כפול", באשר גם בהליך הפלילי מצוינת עבירת התעבורה לכאורה שביצעה הלקוחה שלי ובנסיבות אלו עמדה בפני סיכון של ענישה כפולה בגין אותו מעשה.

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

משרד עורכי דין אילון אורון

עו"ד אילון אורון הינו אחד מעורכי הדין המובילים בייצוג בתיקי התעבורה ברחבי המדינה מזה למעלה מ-40 שנה.

משמש יו"ר (משותף) של ועדת התעבורה הארצית של לשכת עורכי הדין.

הרצה רבות במסגרת שונות בתחום. מופיע תדיר בתוכניות טלוויזיה, רדיו בנדון.

כתב לאורך השנים מאמרים בכל אחד מהעיתונים היומיים, ומשמש אוטוריטה בתחום.

בנוסף אף הוציא לאור מספר ספרים בתחום, לרבות אנציקלופדיה המונה עשרות אלפי ערכים הנוגעים למשפטי התעבורה.

במשרדו עורכי דין המסייעים לו ואשר התמחו בתחום מזה שנים רבות, כולל שני בניו.