שכרות – (לחומרה)

34.ו. שכרות – (לחומרה) –המערער הורשע בעבירת הריגה עקב גרימת תאונת דרכים בהיותו שיכור. נגזר עליו עונש של 3 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה ופסילת רשיון נהיגה ל- 15 שנים. הערעור על חומרת עונש המאסר נדחה. נקבע כי המערער נהג במהירות בן 80-90 קמ"ש שבדמו לא פחות מ- 208 אחוז מ"ג אלכוהול. במצב זה נרדם תוך כדי נהיגה. עובר לתאונה למרות נסיבות אישיות שנטענו, נדחה הערעור בנימוק על פיו "דעתו של ביהמ"ש צריכה להיות נתונה לא רק למערער אלא גם למשפחת המנוח שנהרג בהיותו בן 31 שנה".

– ע"פ 7581/95, דב שולמן נ' מ"י, בפני השופטים: גולדברג, מצע, קדמי – תקציר סביר כרך מ"ז חוברת 6 עמ' 91.
34.ז. שכרות שכרות – (לחומרה) והקשר בין ריכוז האלכוהול בדם למשקל – ברבעון המקצועי לנהיגה בעריכת דני שטרוזמן נכתב בנושא זה כדלקמן:
            "מהי "המידה הקבועה" של אלכוהול שמעליה ייחשב הנוהג ברכב ל"שיכור"?
            ה"מידה הקבועה" היא 50 מיליגרם של אלכוהול במאה מיליליטר של דם, או 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד בדוגמא של אויר נשוף שנעשתה בבדיקת נשיפה.
            אדם השוקל 60-70 ק"ג יגיע ל"מידה קבועה" אחרי שתיה של כ- 2 פחיות בירה או 2 כוסיות משקה חריף (וודקה, ויסקי, עראק, ברנדי, ליקר).
            אדם שמשקלו כ- 100 ק"ג יגיע ל"מידה הקבועה" אחרי שתיה של פחות מ- 3 פחיות בירה או 3 כוסיות משקה חריף.
            אבל, גם כמות קטנה יותר משפיעה לרעה על כמה תיפקודים חשובים לנהיגה, כמו מהירות תגובה, שדה – ראייה, רגישות העין לסינוור, נטייה להעז וליטול סיכונים…".
– הרבעון המקצועי לנהיגה בהוצאת ב.ב.ד. – בטיחות בדרכים, המרכז להדרכה שד' יהודית 5, תל-אביב גליון מס' 21 5/94 עמ' 16 סייפא.
34.ח. שכרות – דיון בשאלת השכרות כהגנה במשפט פלילי.
– ע"פ 495/85, זקי נ' מ"י, פ"ד מ' 4 עמ' 813.
34.ט. שכרות – נהיגה בשכרות – המלצה למשטרה להנחות השוטרים לגבי קביעת מאפיינים חזותיים והתנהגותיים לתשאולו ולאיבחונו של נאשם בנהיגה.
– ע"פ 424/90, לב נ' מ"י, פ"ד מד' חלק 2 עמ' 741.
34.י. שכרות – ניתוח השפעת השתייה לפי רמת הריכוז בדם על התיפקוד – רמת ריכוז של 50 מ"ג שהינה סף האיסור בארץ והשווה ל- 50 גר' ברנדי או 200 גרם יין או שתי פחיות בירה. ההשפעה הינה עיכוב והאטה של מרכזים במוח השולטים על תהליכי החשיבה וההתנהגות המוטורית ועל תהליכי השיפוט וקבלת ההחלטות אובדן עכבות ברגש ואף בהתנהגות גלויה – האדם מרוצה מאוד מעצמו או ממעשיו – נתונים אלו מתייחסים לאדם במשקל 65, 60 ק"ג שאינו אלכוהוליסט ואינו משתמש בעולם אחר… אלכוהול סמים והתנהגות אנושית".
– הוצאות רמות באוניברסיטת ת"א.
להמשך קריאה

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן
 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat