תקציר החוק בנושא נהיגה בשכרות

נהג אשר שתה אלכוהול ובגופו נמצאה כמות לא מותרת ייחשב שיכור עפ"י חוק אפילו אם הכמות מעטה ואפילו אם יעבור בהצלחה בדיקת מאפיינים: עמידה יציבה,  הליכה בקו ישר בלי להתנדנד, והבאת אצבע לאף.

 

עונש המינימום הינו 24 חודשי שלילת רישוי בפועל, ואם השלילה עולה על 12 חודשים יחויב הנהג במבחני רישוי מחדש.

נהג יורשע בנהיגה בשכרות אפילו אם האלכוהול לא השפיע עליו, כל עוד בגופו נמצאה כמות אסורה, וזאת עפ"י בדיקה במכשיר הינשוף.

 

הכמות המותרת 240 מק"ג אך המשטרה אוכפת מ  – 290 מק"ג ומעלה.

 

סירוב להבדק

 

גם נהג שסירב להיבדק ע"י מכשיר הינשוף יחשב שיכור וצפוי לעונש המינימום בחוק. נהג המסרב להיבדק יחשב שיכור רק אם הוכח שהוסברה לו משמעות הסירוב, ושצפוי לפסילתהמינימום. נהג כזה יחשב שיכור אפילו אם כלל לא שתה.

 

עונש

 

כאשר נהג מואשם בנהיגה בשכרות, השופט שדן בתיק אמור להטיל עליו עונש של 24 חודשים במלואם, ועל פי פסקי הדין בנושא,  אין לו כמעט שיקול דעת להפחית מעונש המינימום, למרות שמדובר בפסילה לתקופה ארוכה מאוד.

קיימת מגמה לקבוע מדרג ענישה,  כך שמי שבגופו ימצא אלכוהול  בכמות נמוכה יהיה צפוי לעונש קל בהרבה,  אך בשלב זה החוק טרם תוקן, ועונש המינימום עומד על 24 חודשי פסילה בפועל.

 

ייצוג

 

עורך הדין העוסק בתחום ומייצג נאשם בעבירת נהיגה בשכרות, ינסה להגיע להסדר טיעון עם התביעה שיתבסס על ליקויים בחומר הראיות ואם ימצאו ליקויים כאלה, יצליח הסנגור להגיע להסדר טיעון מקל, וזאת גם בהתחשב בכמות האלכוהול, מידת ההשפעה,  לפי בדיקת המאפיינים  ונסיבות אישיות.

סנגור אשר  לא יצליח להגיע להסדר טיעון שנראה לו סביר, יכפור באישום, במגמה לחשוף ליקויים בדרך עבודת השוטרים, ובמגמה להגיע להסדר טיעון משופר. יחד עם זאת, אם הסנגור ילך על כל הקופה , ובסופו של דבר הנאשם יורשע, ביהמ"ש לא יטיל עונש שיפחת מ – 24 חודשי פסילת רישיון הנהיגה בפועל.

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat