שאלות ותשובות בנושא נהיגה בשכרות

שאלות ותשובות בנושא נהיגה בשכרות מאת עו"ד אורון איילון

 יש כל כך הרבה סימני שאלה בכל מה שנוגע אל נהיגה בשכרות ונראה שמרוב דובים לא רואים את היער. השאלות האלו עולות וצפות לא רק בקרב צעירים, גם אנחנו המבוגרים לעיתים שותים איזו כוסית קטנה ואחר כך רוצים לנסוע הביתה בשלום. בדיוק בנושא הזה ננסה לענות על שאלות, כדי שגם המבוגרים וגם הצעירים שבינינו ידעו מה הם עושים לפני שהם עולים לרכב ונוהגים אחרי ששתו.

על כמות האלכוהול המותרת. ובכן כאשר מדובר על נהיגה בשכרות אין תשובה אחת לכמות האלכוהול המותרת בדם. כל אדם נבחן לגופו של עניין.  משקלו של אדם משפיע, כמות האוכל שאכל בעת ששתה גם כן משפיעה ו7מדללת את כמות האלכוהול בדם. על פי החוקים היבשים חצי ליטר בירה או כוס יין נחשבים ללגיטימיים. אולם ברם, אם בבדיקה יתגלה יותר מ-50 מיליגרם אלכוהול ו/או שמכשיר הינשוף יראה שכמות האלכוהול בדם עומדת על יותר מ-240 מיקרוגרם – יש בעיה.

האם כדאי לחכות אחרי ששותים אלכוהול?. רצוי מאוד להמתין לאחר ששותים אלכוהול ולפני שחוזרים לנהוג. ההמלצה היא שעבור כל 13-15 מיליגרם אלכוהול להמתין שעה. כלומר גם אם שתיתם רק כוס יין אחת, תמתינו לפחות שעה לפני שאתם עולים על ההגה.

סירוב להיבדק על ידי שוטרים. כל שוטר רשאי בכל עת לעצור כל נהג לבדיקת שכרות ועלינו להישמע לבקשת השוטר. באשר לביצוע בדיקת השכרות, גם אז מומלץ לערוך את הבדיקה. במידה ונהג מסרב לעבור בדיקת

נהיגה בשכרות הוא יורשע אוטומטית בנהיגה בשכרות. אולם חשוב שהשוטר יסביר זאת לנהג, לרבות ההשלכות של סירוב להיבדק.

 

נהיגה בשכרות ועונשים. שוב, כל תיק נבחן לגופו, אולם על פי רוב מי שנתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול צפוי לעונש של שנתיים פסילה של רישיונו מינימום. כמו כן הוא צפוי לפסילה מנהלית של 30 יום וסביר מאוד להניח שרכבו יאוחסן ויילקח ממנו.

גם אם נמצאה כמות קטנה של אלכוהול במו של הנהג יחולו עליו עונשים אלו. אולם במשפט ייתכן ויינתן משקל לכמות האלכוהול אשר נמצאה בדם במידה וזו קטנה.

 

להערכת סיכוייך ללא חיוב או יצירת קשר לחץ/י כאן

מאמרים אחרונים

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat