אנציקלופדיה תעבורה – ערך ס`

  1. סנגוריה ציבורית – בית המשפט נענה לבקשת הסנגוריה וצרפה כצד להליך כ"ידיד בית המשפט". בית המשפט קבע, כי הדבר נדרש לנוכח היותה של הסנגוריה, הגוף האמין על טיב ורמת הייצוג של נאשמים וכן, לנוכח העמדות הסותרות של שני היועצים המשפטיים לממשלה.

– מ"ח 7929/96 רוזלי נ' מ"י, טרם פורסם, הסניגור 24, מרץ 99', עמ' 11.

 

  1. סיוג – (לחומרה) – ראה באות ת', תנאי, ערך מס' 17.

– ע"פ 2036/94 מומי טנוס נ' מ"י, פס"ת כרך ג', חו' 2, עמ' 18.

 

  1. סטייה – (זיכוי) – המערער נהג את רכבו בכביש דו מסלולי, כשבכל מסלול נתיב אחד בלבד. במהלך נסיעתו נעקף ע"י רכב אחר, מצד שמאל ותוך חציית קו לבן רצוף. בו זמנית הגיע רכב אחר ממול המערער, שנהגו הבחין, כנראה, במהלך העקיפה המתואר, סטה מכיוון נסיעתו ונכס לנתיב הנסיעה של המערער. המערער האיץ את מהירותו כדי לחמוק מן הרכב, שנע מולו, ירד לשולי הכביש והתהפך עם רכבו בשל בור, שהיה בשוליים. המערער הורשע בעבירה של  נהיגה בחוסר זהירות. בית המשפט המחוזי קובע, כי במצב של מצוקה, קשה לצפות מן הנהג, שיבחר בין האפשרויות העומדות בפניו, דווקא את האפשרות היחידה העשויה למנוע תאונה. בית המשפט מזכה את הנאשם.

– ע"פ 3970/98 אלון חיים אשתר נ' מ"י, פס"ת כרך ג', חו' 2, עמ' 35.

 

  1. סמים – (נהיגה תחת השפעה) – הנאשם הינו נהג משאית סמי-טריילר, שהורשע בשורת עבירות ובהן, נהיגה תחת השפעת סמים. לאחר שנהג תחת השפעת סם, בעודו מוביל אשלגן, סטה מן הכביש ו"נכנס" בתמרור. בעברו של הנאשם 35 עבירות תעבורתיות. בית משפט השלום לתעבורה מקבל עסקת טיעון אליה הגיעו הצדדים, וגוזר על הנאשם פסילה בפועל ל – 11 חודשים, פסילה על תנאי, קנס ומאסר על תנאי.

 

– ת"פ (שלום-נצרת) 10237/00 מ"י נ' אלון, טרם פורסם, הסניגור 48, מרץ 2001, עמ' 33.

 

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat