בדיקת ינשוף

בא לשכונה ינשוף חדש

במסגרת המלחמה הנמרצת של המשטרה בנגע תאונות הדרכים, או ליתר דיוק בנגע שתיית האלכוהול הצטיידה משטרת התנועה בעגל זהב חדש, מכשיר ינשוף חדש שבאמצעותו המשטרה יכולה לבצע בדיקת ינשוף  מדויקת יותר ובכך "ללכוד" גם את מי שלא בדיוק הגזים בשתיית אלכוהול.

למשל, נהג אשר שתה 2 לגימות אלכוהול בהיותו נהג חדש, או היותו נהג רכב ציבורי או מסחרי, יחשב כמי שנהג בשכרות ודינו שנתיים פסילת רישיון נהיגה בפועל כעונש מינימום. כמובן שניתן לשכור את שרותיו של עורך דין תעבורה מומלץ ובכך להגיע להסדר טיעון מקל בשמו.

שתיית אלכוהול נחשבת לעבירה חמורה מאוד אשר נחשבת כגורם מרכזי לתאונות הדרכים בישראל, ולכן המשטרה עושה כל מה שביכלתה על מנת למגר את התופעה של נהגים שיכורים על הכביש.
בדיוק לשם כך המשטרה החלה לעשות בדיקות ינשוף חדשות ומשוכללות יותר.

בדיקת ינשוף

בדיקת ינשוף

כמה אלכוהול מותר לשתות בשביל לעבור בדיקת ינשוף? 

על פי הוראת החוק, כאשר מדובר ב"אוכלוסיה מיוחדת", די בכמות מזערית של 50 מק"ג אלכוהול בליטר אוויר נשוף על מנת שהנהג יחשב שיכור ויכשל בבדיקת ינשוף.
כמו כן, כאשר מדובר ב"נהג רגיל", גם אם שתה כמות העולה פי שישה בקירוב, 290 מק"ג לליטר אוויר נשוף, על פי המחוקק, לא יגרם כל סיכון, היה אם ינהג כאשר בגופו קיימת כאמור כמות אלכוהול העולה פי שישה מהכמות האסורה על הנהג ב"אוכלוסיה מיוחדת".

בדיקת ינשוף

בדיקת ינשוף חדשה – סכנה ל"אוכלוסיה המיוחדת"

לפי החוק החדש  לא צריך להיות שיכור כדי להיות שיכור על פי חוק וזהו שורש עיוות הדין וחוסר הצדק הזועק לשמיים, קל וחומר כאשר תוצאת הענישה הינה קיפוח פרנסתו של מי שהרכב אינו רק כלי המשמש את הנהג להגיע למקום עבודתו ולהסתייע בו במסגרת העבודה, אלא מקור פרנסתו, בהיותו נהג מקצועי.

עיוות הדין והאבסורד באים לביטוי למשל במקרה של נהג מונית אשר נוהג ברכבו בנסיעה פרטית – די בכך שרכבו מיועד להסעת נוסעים בשכר כדי שיכלל במסגרת ה"אוכלוסיה המיוחדת" ואם בגופו ימצא אלכוהול בכמות אפסית יחשב שיכור בעוד שכאמור אם היה נוהג ברכב של אשתו לצורך העניין, מותר היה לו לשתות כמות העולה כמעט פי שישה וגם אז נהיגתו היתה כשרה למהדרין.
כלומר, אם נהג המונית היה נוהג במונית – הוא היה נחשב לשיכור ולא עובר בדיקת ינשוף, אך אם היה נוהג ברכב פרטי, הוא לא היה נחשב לשיכור וככל הנראה כן היה עובר בדיקת ינשוף.

לסיכום, ראוי להדגיש כי גם "נהג רגיל" אשר אינו משויך ל"אוכלוסיה המיוחדת" ובגופו תימדד כמות של 290 מק"ג (כחצי ליטר בירה לאדם ממוצע), האסורה גם עליו, הוא אינו שיכור במובן המילולי של המילה אלא מי שמשיקולי מדיניות נחשב שיכור, כי כך קבע המחוקק; הראייה, שכאשר נעשית בדיקת מאפיינים גם מי שבגופו כמות העולה משמעותית על 290 מק"ג עשוי, בדרך כלל, להצליח בבדיקה – בדיקת הכוללת עמידה יציבה, הליכה על קו ישר עקב לצד אגודל והבאת אצבע לאף.

לכל שאלה וליעוץ מיידי ללא חיוב

חייגו עכשיו למספר:

03-5184567

או מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם


    Call Now Button
    WhatsApp chat